Tag: zeri i amerikes

Zëri i Amerikës: Rama i besoi drejtimin politik të Qarkut të...

Zëri i Amerikës publikoi një raportim me tone të forta pas publikimit të dokumenteve nga opozita për Valdrin Pjetrin, kandidatin socialist për Bashkinë e...

Zëri i Amerikës: Si dhe pse po fshihen Rama dhe Veliaj?

Në Tiranë, me rastin e 3 vjetorit të grushtit të dështuar të Shtetit në Turqi, në 15 korrik të vitit 2016, është ngritur një...

Zëri i Amerikës, kronikë për dështimin e vettingut dhe kthimin në...

Të thuash se vetting ka dështuar dhe është kthyer në një instrument politik të Ramës nuk ëhstë më një tabu. E kundërta është e...

Zëri i Amerikës sulmon Lleshajn për drogën: Po fsheh të dhënat,...

Operacionet e Policisë së Gjirokastrës po zbulojnë vatra të reja të mbjella me bimë narkotike në jug të Shqipërisë. Në harkun e një jave...

Zëri i Amerikës sulmon KED-in e Dvoranit: Njerëz që nuk përmbushin...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi vendosi në mbledhjen e radhës të lejojë kandidimin e Eris Hysit si kandidat për Inspektor i Lartë i Drejtësisë...

Zëri i Amerikës: Shqipëria, vendi më i korruptuar në Ballkan

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e...

Zëri i Amerikës: Presidenti nis konsultimet për datën e re të...

Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta pritet të nisë sot në mbrëmje konsultimet për datën e zgjedhjeve vendore, pas dekretit të firmosur dy ditë më...

Zëri i Amerikës: Zbardhen përgjimet për lidhjet e PS me krimin...

Në Shqipëri, disa përgjime pjesë e dosjes hetimore për grupin e vëllezërve Avdylaj, të dyshuar për aktivitet në fushën e drogës, e të botuara...

Zëri i Amerikës: Gjykata e Lartë me dy anëtarë, nuk kryen...

Në Shqipëri, Gjykata e Lartë rrezikon të mos kryejë më as funksionet më minimale, pasi që prej ditës së sotme ajo ka mbetur vetëm...

Zëri i Amerikës me foton madhështore të protestës: Policia sulmon me...

Atmosfera e tensionuar që u vu re fillimisht para godinës së Qeverisë, u përsërit dhe përpara selisë së parlamentit, ku manifestuesit u mblodhën duke...