Tag: zeri i amerikes

Zëri i Amerikës: Gjyqtarja që u betua tek noterja shkeli hapur...

Thellohet kaosi me emërimet në Gjykatën kushtetuese, e kthyer në një mollë sherri, mes Presidentit të Republikës Ilir Meta dhe shumicës së majtë qeverisëse....

Zëri i Amerikës: Kërkohet hetimi i Ramës

Në Shqipëri Partia Demokratike i kërkoi sot Prokurorisë që të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama pas të dhënave të reja lidhur me një...

VOA: Përgjimet që burgosin Tahirin

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi sot 12 vite burg për ish-ministrin e brendshëm, Saimir Tahiri, për bashkëpunim me një grup kriminal në trafikim...

Zëri i Amerikës: Rama i besoi drejtimin politik të Qarkut të...

Zëri i Amerikës publikoi një raportim me tone të forta pas publikimit të dokumenteve nga opozita për Valdrin Pjetrin, kandidatin socialist për Bashkinë e...

Zëri i Amerikës: Si dhe pse po fshihen Rama dhe Veliaj?

Në Tiranë, me rastin e 3 vjetorit të grushtit të dështuar të Shtetit në Turqi, në 15 korrik të vitit 2016, është ngritur një...

Zëri i Amerikës, kronikë për dështimin e vettingut dhe kthimin në...

Të thuash se vetting ka dështuar dhe është kthyer në një instrument politik të Ramës nuk ëhstë më një tabu. E kundërta është e...

Zëri i Amerikës sulmon Lleshajn për drogën: Po fsheh të dhënat,...

Operacionet e Policisë së Gjirokastrës po zbulojnë vatra të reja të mbjella me bimë narkotike në jug të Shqipërisë. Në harkun e një jave...

Zëri i Amerikës sulmon KED-in e Dvoranit: Njerëz që nuk përmbushin...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi vendosi në mbledhjen e radhës të lejojë kandidimin e Eris Hysit si kandidat për Inspektor i Lartë i Drejtësisë...

Zëri i Amerikës: Shqipëria, vendi më i korruptuar në Ballkan

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e...

Zëri i Amerikës: Presidenti nis konsultimet për datën e re të...

Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta pritet të nisë sot në mbrëmje konsultimet për datën e zgjedhjeve vendore, pas dekretit të firmosur dy ditë më...