Tag: Vucic

‘Die Welt’: Vuçiç-Thaçi duan ndryshim kufijsh, Serbia 904 milionë euro për...

Gazeta gjermane ‘Die Welt’ ka shkruar një artikull interesant në lidhje me marrëveshjen përfundimtare që do të jetë mes Kosovës dhe Serbisë, kështu duke...

Përgjimet, Zaev zbardh planin Putin-Vuçiç-Rama-Thaçi, 10 komuna të Kosovës i kalojnë...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev zbardh planin sekret për ndryshimin e kufijve të Kosovës duke thënë se mbrapa këtyre qëllimeve qëndrojnë interesat...

Kreu i Bosnjes: Tani lojën e drejton Merkel, s’ka ndryshim kufijsh,...

Kreu i Këshillit të Ministrave të Bosnjes, Denis Zvizidiq, ka thënë se Aleksadner Vuçiq është i nervozuar me të pasi që në Berlin ka...

Vuçiç deklaratë të njëjtë me Thaçin: Ose ndajmë Kosovën ose luftë!

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha të enjten se, dështimi për të ringjallur bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, mund të...

Pazari për ndarjen e Kosovës me Thaçin dhe Ramën, reagon Vuçiç:...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha të hënën se politika e ndjekur pesë vjet për ta rikthyer çështjen e Kosovës në tryezën e bisedimeve,...

Pse është zemëruar Vuçiç?

Ivica Petrovic Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka vendosur që të fillojë një fazë të re në raportet me bashkësinë ndërkombëtare, që mund të quhet...