Tag: VOA

VOA: Kaosi në Gjykatën Kushtetuese s’ka zgjidhje, sepse nuk funksionon…

Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, e fut në kaos procesin e krijimit të organit...

VOA: Prokuroria ende nuk i ka marrë shenjat e gishtërinjve Valdrin...

Në Shqipëri Partia Demokratike publikoi sot dokumenta të autoriteteve italiane të cilat dëshmojnë se i zgjedhuri i Partisë socialiste për kryetar të Bashkisë së...

Reagimi i fortë i VOA: Samiti i Berlinit i dha fund...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, thanë të hënën në Berlin se çdo zgjidhje e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet...

VOA: Asnjë prej 7 vrasjeve në Shkodër nuk është zbardhur nga...

Dy vëllezër, Astrit dhe Brahim Bilali, u vranë të shtunën nga persona ende te panjohur fare pranë banesës së tyre në lagjen Kiras, në...

Zëri i Amerikës i përgjigjet Gjonajt: Kemi përgjimet e një ish-zyrtari...

Ministrja e Drejtësisë në Shqipëri, Etilda Gjonaj, përmes një prononcimi për mediat të martën në Tiranë, vuri në dyshim dhe kërkoi përgënjeshtrimin e kronikës...

VOA: Ndryshimet, Rama po kërkon të fitojë kohë nga numri i...

Drejtuesi i Institutit të Studimeve Politike, Afrim Krasniqi, thotë se ndryshimet në qeveria erdhën prej nivelit të lartë të protestave nga grupime te ndryshme...

“Vatra” mbështet studentët, VOA: Studentët nuk janë të përçarë

Federata Panshqiptare e Amerikës Vatra dhe Organizata Rinore Rrënjët Shqiptare thanë në një deklaratë se mbështesin pa rezerva protestat studentore në Shqipëri. Studentët, thotë deklarata,...