Tag: Trump

Epidemia e vjedhjes së votave edhe në SHBA, Trump denoncon: Fletë...

Në Shtetet e Bashkuara, partia demokrate siguroi një vend tjetër në Senat, të hënën në mbrëmje, pasi përfundoi numërimi i votave në Arizona, që...

“Dora e fortë” e Trump kundër “bandës linçuese” të zotit...

Matthew Whitaker, i caktuar nga presidenti amerikan Donald Trump si Prokuror i Përgjithshëm në detyrë dhe i cili tani mbikqyr hetimin e lidhjeve të...

Trump nderon viktimat e luftës kundër komunizmit, mbi 100 milionë të...

Presidenti amerikan, Donald Trump shprehu të mërkurën në mbrëmje nderimin e tij për viktimat e komunizmit, mbi 100 milionë vetë që janë vrarë dhe...

Trump me dorë të fortë, vjen vendimi i parë pas zgjedhjeve

Prokurori i Përgjithshëm i ShBA-së Jeff Sessions ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme. Vendimi është bërë publik nga vetë Session. Siç shkruan BBC, vendimin për largimin...

Kundër krimit e korrupsionit, kandidati i djathtë fiton zgjedhjet Presidenciale në...

Ish kapiteni i ushtrisë, Jair Bolsonaro është zgjedhur president i Brazilit pas zgjedhjeve të mbajtura ditën e diel në këtë shtet, duke premtuar ndryshim...

Aspak izolacionist, Trump përballet me Kinën, Rusinë e Iranin, Gjermania i...

Thonin se kishin kuptuar Donald Trump megjithëse duke mos e kuptuar fushatën e tij dhe as nuhatur shanset e tij konkrete për fitore. Një...

Përplasje e fortë mes SHBA dhe Arabisë për gazetarin e zhdukur,...

Arabia Saudite po përgatitet të pranojë se gazetari i zhdukur Jamal Khashoggi është vrarë, sipas njoftimeve të dy mediave amerikane. Njoftimet citojnë burime që thonë...

Lirimi i pastorit amerikan, Erdogan tërhiqet pas luftës që i shpalli...

Pas një konflikti të ashpër me SHBA, Turqia liroi priftin nga SHBA Andreë Brunson, i cili mbahet që prej dy vjetësh i arrestuar në...

Daçiç e pranon: SHBA ka bllokuar planin Thaçi-Vuçiç-Rama për ndarjen e...

Konfirmi i kësaj rradhe vjen nga vetë Serbia. Ministri i Jashtëm serb ka pranuar se plani I tyre për ndarjen e Kosovës i koordinuar...

Zv.Kryeprokurori anti-Trump drejt largimit, kërkoi përgjimin dhe shkarkimin e Presidentit

Shtëpia e Bardhë tha se Zëvendës Prokurori i Përgjithshëm Rod Rosenstein do të takohet me Presidentin Donald Trump të enjten, pas njoftimeve se zyrtari...