Tag: Trump

Trump shkarkoi njeriun që telefononte Ramën për paktin Kosovë-Serbi

Në Janar, Rama krenohej para Parlamentit se kishte gjetur njeriun e duhur në Shtëpinë e Bradhë me të cilin po arrinte marrëveshjen për atë...

Trump diskuton për blerjen e Groenlandës, baza e rëndësishme dhe takimi...

Groenlanda hodhi poshtë idenë se mund të jetë në treg për shitje pas njoftimeve se Presidenti amerikan Donald Trump kishte diskutuar privatisht me këshilltarët...

Trump pezullon fondet 4 miliardë dollarë të USAID

Presidenti amerikan, Donald Trump ka pezulluar ndihmën e jashtme derisa Zyra e Shtëpisë së Bardhë për Menaxhim dhe Buxhet të rishikojë të hollat që...

Miku i madh i shqiptarëve emërohet Drejtor i Inteligjencës Kombëtare, lidhjet...

Nga Beqir SINA - New York Presidenti Trump njofton se ka caktuar Kongresmenin e Teksasit John Ratcliffe të shërbejë si Drejtor i Inteligjencës Kombëtare WASHINGTON D.C.:...

Kritikoi Trumpin, dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij...

Revanshi i Trump: Përgjegjësit që tentuan të manipulojnë hetimet, tradhëtarë që...

Pasi e ironizoi për muaj me radhë Prokurorin Special Robert Mueller lidhur me hetimin për mundësinë e lidhjeve me Rusinë gjatë fushatës elektorale të...

Trump: Po hetojnë suksesin elektoral më të madh në historinë e...

Presidenti Donald Trump tha të mërkurën se raporti përfundimtar i Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller për bashkëpunimin e mundshëm të fushatës së tij me...

Lufta kundër socializmit e Trump edhe në Kubë, Venezuela 6 ditë...

Shtetet e Bashkuara thonë se do të tërheqin këtë javë të gjithë personelin amerikan që mbetet në ambasadën e tyre në Venezuelë, si rezultat...

Komploti i ish-drejtuesve të FBI për rrëzimin e Trump, reagon Presidenti...

Presidenti amerikan Donald Trump sugjeroi të hënën se zyrtarë kryesorë të zbatimit të ligjit kanë kryer "tradhëti" kur në vitin 2017 kanë shqyrtuar mundësinë...

Trump përmbys pushtetin e marksistit Maduro, njeh si President liderin e...

Zyrtarët e SHBA po bëjnë thirrje për largimin e presidentit venezuelas Nicolas Maduro. Presidenti Donald Trump njohu kreun e opozitës së Venezuelës, Juan Guaido, si...