Tag: Studentet

Edhe Kisha në krah të studentëve dhe kundër monologut të Ramës

Numrin 1 i Kishës Katolike Shqiptare, George Frendo foli edhe për protestën e studentëve, për të cilën ai bëri edhe një letër publike pak...

Protesta që edhe Rilindjen do ta shpëtojë nga dhimbjet e një...

“Monitor” Është e kotë të kërkoni udhëheqës të protestës së studentëve këtë dhjetor, megjithëse ka përpjekje për ta përzier me qëllime pushteti. Ata nuk janë...

Qorri i Ramës dhe spiuni i Sigurimit tek studentët e Dhjetorit...

Arlind Qorri, një eksponent marksist i financuar nga fonde të dyshimta të Soros dhe që tentoi të monopolizojë protestën e studentëve për qëllime të...

Media gjermane: Studentët drejt grevës së urisë

Mijëra studentë kanë protestuar të hënën (17.12) para kryeministrisë në Tiranë për 8 kërkesat e parashtruara për ndryshime në arsimin e lartë shqiptar. Madje...

Kjo është këngëtarja që i bashkohet studentëve në protestën para Kryeministrisë

Këngëtarja Besa Kokëdhima i është bashkuar sot protestës së studentëve që vijon në ditën e saj të 13-të përpara kryeministrisë. Në një prononcim për gazetaren...

Protesta e dijes dhe vetëdijes që po i kthen nderin demokracisë

“Monitor” Protesta e studentëve këtë dhjetor është kurorëzimi i qeverisjes që vetë Rilindja projektoi. Në krye të listës së pakënaqësisë së studentëve qëndrojnë tarifat e...

Studentët konfrontohen me policinë para Kryeministrisë

Ndërsa studentët vijojnë protestën e tyre në ditën e 10-të, mbrëmjen e sotme është zhvilluar një incident mes tyre dhe policisë. “Faxweb.al”, ka siguruar videon...

I Çmenduri ka dalë nga faza, kërcënon Rektorin e Universitetit: Je...

Kryeministri Edi Rama ka kërcënuar hapur rektorin e UT-së Mynyr Koni, duke deklaruar se do vij vetë në auditor dhe shpresoj të keni kurajo...

Marku: Je mashtrues, Rama: Mbaj gojën me mua…debati

Kryeministri Edi Rama ka qenë sonte përballë një paneli gazetarësh e analistësh, ku temë e debatit ka qenë protesta dhe kërkesat e studentëve. “Studentët nuk...

Lubonja: Studentët të rrëzojnë regjimin e oligarkisë, çfarë duhet të ndodhë...

Analisti Lubonja i ka bërë thirrje studentëve se duhet të rrëzojnë regjimin oligarkik që është instaluar ku të gjithë punojnë për një pakicë dhe...