Tag: skandali

Skandali 370 milionë euro/ Financat vendosën vetëm pasi morën konfirmim me...

Projekti i inceneratorit të Tiranës, me objekt “Ndërtim landfilli, inceneratori dhe rehabilitim i vend-depozitimeve ekzistuese Tiranë”, përfshin një procedurë me propozim të pakërkuar për...

Skandali/ Gjykatësja i dha pronën në Surrel familjes Rama me dy...

Një vendim i Gjykatës së Apelit të Tiranës, i cili favorizon vjehrrin e kryeministrit Rama, Sulejman Basha, do jetë shumë shpejt një termet që...

Skandali me hetimet për ryshfet bëri që Trudeau të humbasë shumicën

Pak para hapjes së lokaleve zgjedhore në Kanada, ekipi i fushatës së kryeministrit Justin Trudeau publikoi një video të fundit: në të 47-vjeçari shihet...

KLSH konstaton skandalin e madh: Si AKU i pagoi 3.3 miliardë...

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit i ka paguar në mënyrë të shpejtë rreth 3.3 mld lekë kompanisë Milky shpk, ish-Primalat, e cila sipas ekstraktit të...

Pollo denoncon skandalin me “Air Albania”: 41% e aksioneve, pa hedhur...

Genc Pollo ka denoncuar skandalin që fshihet pas aferës me Air Albania. Pa mbërritur ende vjeshta kur kompania ajrore 'Air Albania' pritet të rinisë...

Skandali tjetër me ligjin special të prishjes së Teatrit, ankesat duhet...

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj një pyetjeje eksplicite nga një gazetar gjatë konferencës për shtyp të së martës më 30 korrik se nuk do...

Skandali kriminal i përgjimeve, Rama-Drejtorit në ministri: I kape komisionerët, mirë...

Rama është kapur në flagrancë krimi duke i kërkuar Drejtorit në ministrinë e Brendshme të kapë komisionerët e opozitës. Gazeta gjermane “Bil” ka vijuar të...

Superskandal në Prokurori, zhduken 120 faqe transkipte të dëshmitarit të rremë,...

Prokuroria e Përgjithshme dhe ajo e Krimeve të Rënda janë përfshirë në një skandal të madh. Mësohet se janë zhdukur 120 faqe transkripte rreme të...

Skandal, vëllai i Prokurorit që heton Shullazin punon në hipotekë për...

Basir ÇOLLAKU Donika Prela, Gent Osmanaj, Besnik Muçi dhe Anton Martini jane prokuroret e rinj te dosjes Shullazi te cilet do te perfaqesojne akuzen ne...