Tag: Shqiperia

Macron fajësoi Komisionin Europian: Shqipëria, krim e korrupsion, ka humbur 15-25%...

Presidenti i Francës ka thënë vetëm të vërtetën, por atë pak kush ka pasur dëshirë për ta dëgjuar në rradhët e Komisionit Europian të...

Rashica: Pse u largova nga Shqipëria

Përkundër që ka zgjedhur të mos vazhdojë të luajë për Shqipërinë por për Kosovën, Milot Rashica ende i gëzohet fitoreve të kuqezinjve dhe ua...

Shqipëria merr goditjen politike më të rënde në historinë e saj...

Sali BERISHA Samiti i kryetareve te shteteve dhe qeverive te BE vendosi: Nuk pranohet hapja e negociatave! Edvin Mafia i mbylli dyert e BE per Shqiperine! Miq,...

Loiseau: Si mund të hapnim negociatat me Shqipërinë ku mafia bën...

Ndonëse bisedimet zgjatën deri në ora tre të mëngjesit të së premtes, liderët europianë Makron, Anxhela Merkel dhe presidenti i Këshillit të Europës Donald...

Ndëshkimi i BE për Ramën, shtyn Negociatat me Shqipërinë në 2020,...

Një dokument zyrtar i përgatitur nga Presidenca finlandeze e Bashkimit Europian pas mbledhjes së ministrave të vendeve anëtare të BE-së në takimin e Këshillit...

Gjermania: Hapim negociatat me Maqedoninë, 9 kushte Shqipërisë, nga zgjedhjet tek...

Bundestagu gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Dokumenti që do të formulojë qëndrimin gjerman në Këshilllin e BE-së dhe...

Intervista, Krichbaun tregon diferencat dhe avantazhet e Maqedonisë ndaj Shqipërisë për...

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov qëndroi të enjten (12.09) në Berlin ku diskutoi me parlamentarë gjermanë dhe ekspertë të ministrive...

Kukan, kritika Mogherinit për Kosovën: Hapim negociatat me Maqedoninë e Veriut,...

Një ndëshkim paralajmërohet direkt për Ramën. BE nuk do të hapë negociatat në Tetor me qeverinë “Rama”, ndërsa konfirmohet hapja e negociatave me Maqedoninë...

Deklarata e fortë nga SHBA: Shqipëria në drejtimin e gabuar, të...

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Këshilltari i Komisionit Amerikan të Helsinkit, Robert Hand, thotë se kriza e shumëfishtë në Shqipëri ndodh në...

Zëri i Amerikës: Shqipëria, vendi më i korruptuar në Ballkan

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten raportin mbi klimën e biznesit në botë për vitin 2019. Në pjesën për Shqipërinë, thuhet se investitorët e...