Tag: Rama

Akuza e fortë e Haradinajt për Ramën: Me Vuçiçin po kërkon...

I ftuar në Syri Tv në Çim Peka Live, kryeministri në detyrë I Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur edhe për flirtimin e Ramës me...

‘Bomba’ e qeverisë italiane në Parlament: Mafia shqiptare, hambar droge për...

Ministrja e Brendshme italiane Luciana Lamorgese ka prezantuar sot në Dhomën e Deputetëve në Parlamentin Italian raportin me të dhënat e gjashtëmujorit të parë...

Gjunjëzimi i turpshëm i Ramës si mashtrues para Bashës

Lulzim Basha ia ka dalë të diskretitojë përpara opinionit publik regjimin dhe kreun e saj Rama pas një procesi hetimor dhe gjykimi nga drejtësia....

Shkrimtari Kim Mehmeti për Ramën: Nuk i ka ‘dërrasat’ në rregull,...

Shkrimtari Kim Mehmeti në emisioni “A Shoë” me Ardi Kastrën , në T7, ka thënë fjalë të ashpra për kryeministrin e Shqipërisë, Edi...

Diskretitimi i Ramës nga shqiptarët, i besuan Elvis Naçit 12 herë...

Pavarësisht nga përpjekjet e qeverisë për tu vënë në ballë të sfidës së rindërtimit pës tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, duket se besimi ndaj...

Vjedhja skandaloze 23 milionë euro, një uniformë policie kushtoi 3 mijë...

Një tjetër rast i dyshimtë është tenderi për uniformat e policisë. Në gusht të vitit që lamë pas, qeveria akordoi një fond prej 23...

Puthja e Ramës për oligarkun

Anxhela dhe Martini iu gëzuan sot shtëpisë së re, çelësat e së cilës ua dorëzoi me dorën e tij kryeministri Rama pasi banesa e...

Çun Lajçi: Marre Rama, viat e bardha ti kanë djeg trutë,...

Nga Çun Lajçi Edi Rama, mos e mbaj Maxharr Pashën n’konak, se t’del shpirti n’yzderhane! * T’qava n’vargje kur u dridhe themelesh Shqipni Por t’qava edhe mbramë n’Tiranë kur t’shkeli Vuçiçi –...

Reagon gazetari gjerman: Rama, armik i medias së lirë, është një...

Gazetari i “BILD”, Peter Tiede, i cili u bë i njohur për shqiptarët pasi publikoi përgjimet e vjedhjes së votave në Dibër, ka replikuar...

Salianji: Rama mbrojti kriminelin e qeverisë dhe inskenoi proces të manipuluar...

Një vit e gjysëm pas publikimit të skandalit të përfshirjes në trafik droge të Agron Xhafajt, vëllait të Ministrit të Brendshëm të kohës Fatmir...