Tag: protesta

Ambasada e SHBA paralajmëron: Nesër pritet një demonstrim i madh kundër...

Ambasada Amerikane ka paralajmëruar se nesrë pritet të ndodhë një protetsim i madh popullor kundër Ramës. Në një reagim, Ambasada tregon se cilat janë...

Thirrja e gazetarit: Ky horr dhe kriminel duhet rrëzuar me çdo...

Adriatik DOSTI Pakt me krimin, demokracia e banditeve, ne Tirane qeverisin mafiozet...para droge e krimi per te mbajtur pushtetin.,..etj ...jane disa nga shkrimet e komentet...

Berisha: Nuk ka forcë në botë që e ndal opozitën gjer...

Ish kryeministri Sali Berisha, i pyetur se sa do të zgjasë protesta e opozitës u përgjigj se do vijojë deri në fitore. Sipas Berishës, opozitën...

Qindramijëra protestues të vendosur: Asnjë hap pas

Janë qindramijëra protestues dhe shumë prej tyre kanë mbërritur nga qytetet e të gjitha vendit duke e bërë atë protestë kombëtare. Për protestën e...

“Rama ik”, uragan popullor në protestën e opozitës

Një uragan popullor i vërtetë në protestën e shtatë kombëtare të opozitës. Qindramijëra qytetarë kanë rrethuar Kryeministrinë dhe brohorain Rama ik. Numri i protestuesve...

Basha: Betejë për jetë a vdekje, tirania e krimit do të...

Kryeministri Edi Rama këmbëngul që data kushtetuese e zgjedhjeve nuk do të levizë, pra do të mbetet 30 qershori, ndërsa kryedemokrati Lulzim Basha nga...

Nuk do jetë thjesht protestë, por një revoltë kombëtare me 11...

11 Maji do të kthehet në një uragan popullor kundër regjimit. Nuk do të jetë thjesht dhe vetëm një protestë, por një revoltë kombëtare. Kreu...

Berisha: “Shqipëria marshon drejt Tiranës. Cunami po afrohet, regjimi po dridhet!”

Ish-kryeministri Sali Berisha komenton kështu protestën e paralajmëruar nga opozita sot, në orën 18:00 para Kryeministrisë. Përmes një postimi në faqen e tij të “Facebook”,...

Basha bashkohet me banorët e unazës së re, skenar kriminal i...

Kryetari i opozitës, Basha i është bashkuar protestës së banorëve të unazës së re, ndërsa janë paralajmëruar nga burime qeveritare se Rama ka urdhër...

Mijërat e protestuesve mbajnë të rrethuar Parlamentin ilegjitim

Mijëra protestues kanë rrethuar Parlamentin duke ju përgjigjur thirrjes së opozitës për të reaguar ndaj një Parlamenti ilegjitim. Protestuesit po ndjekin dorëheqjet publike nga...