Tag: prokuroria

Prokuroria po heton lejet e ndërtimit në Tiranë dhe Durrës, akuza...

Në Shqipëri, Prokurori i ri i Përgjithsëm Olsian Çela kërkoi sot rezultatet konkrete nga hetimet e nisura lidhur me dëmet e shkaktuara nga tërmeti...

Balluku urdhëroi arrestimin e Kajmakut, sherri për…

Prokuroria ka lëshuar urdhërarrest për Agim Kajmakun, ish-kryetarin e Bashkisë së Vorës, të cilit më herët iu hoq mandati nga KQZ, për shkak se...

Gazetarja shtron pyetjen; kush janë porositësit e atentatit ndaj Prokurorit?

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në emisionin “Real Story” në “Neës 24” tha se hetimi nuk mund të quhet i përfunduar vetëm me faktin...

VOA: Prokuroria ende nuk i ka marrë shenjat e gishtërinjve Valdrin...

Në Shqipëri Partia Demokratike publikoi sot dokumenta të autoriteteve italiane të cilat dëshmojnë se i zgjedhuri i Partisë socialiste për kryetar të Bashkisë së...

Presidenti-Prokurorisë: Heto përgjimet e blerjes së votave, mos prekni lirinë e...

Presidenca ka lëshuar një deklaratë të Presidentit Meta ku i kërkon Prokurorisë të hetojë përgjimet për shitjen e votave dhe të mos cënojë lirinë...

Mafia në pushtet, Tahiri kërcënon Ramën: S’e ke të lehtë të...

Ish-ministri i Brendshëm ka kërcënuar përmes një mesazhi të koduar direkt Ramën pas 8 orëve të procesit të seancës së parë të gjykimit ndaj...

Zyrtare: 25 persona të rrëmbyer për trafik droge pas 80 të...

Për tre vitet e fundit, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka hetuar rrëmbimin e 25 personave të zhdukur në mënyrë të çuditshme dhe pa...

Akuza qesharake e Prokurorisë garanton lirimin e djalit përdhunues, ose gjobë

Arrestimi për “Përndjekje” është akuza më e lehtë për djalin përdhunues të deputetit, me të cilën ai ra dakord vetë që në 21 Korrik....

Mashtrimi i Ballës: Si manipuloi me foton e peshkimit, Prokuroria në...

Pas akuzave të rënda se kreu i grupit parlamentar të PS ishte prezent në komisariatin e policisë së Krujës, ndërkohë që nënoficer Emiliano Nuhiu...