Tag: PD

Shqipëria, jo më peng i dështimit dhe mashtrimeve të një njeriu,...

Partia Demokratike ka listuar kushtet e shtuara që Gjermania ka vënë për Shqipërinë. Rruga e Shqipërisë për hapjen e negociatave kalon nga 9 kushtet...

PD nis përgatitjet për zgjedhjet dhe aksionin politik

Situata politike ne vend ka qene ne fokus te mbledhjes se Kryetarit te PD me kryetaret e partise ne rrethe. Pas raportimeve per permbushjen...

Raporti i OSBE/ODIHR, reagon PD, Bardhi: Shqipëria ka nevojë për zgjedhje...

Gazmend BARDHI Raporti i ODIHR eshte konfirmim se Shqiperia ka nevoje jetike per zgjedhje te lira e te ndershme. Me shume se nje ligj, nje...

Koncesionet e HEC-eve të qeverisë së PD prodhojnë sot 62% të...

Janë të vetmet koncesione suksesi dhe përkojnë me kohën e qeverisë së PD. Për këto koncesione që i janë dhënë privatit shteti nuk ka...

Skandali/ PD zbardh vendimin e Gjykatës së Firencës për dënimin me...

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi publikoi para mediave vendimin e Gjykatës së Firencës në Itali për dënimin e të emëruarit të Ramës...

PD: Mos zbatimi i Dekretit të Presidentit për 13 Tetorin çon...

Partia Demokratike përmes një deklarate i ka bërë thirrje KQZ-së dhe institucioneve të tjera të vendit që të zbatojnë dekretin e Presidentit Ilir Meta...

Kandidati i Ramës në Shkodër nuk mohon akuzat për arrestim dhe...

Një ditë pasi dorëzoi në Prokurorinë e Përgjithshme letrën përmes së cilën kërkonte hetim për pastërtinë e figurës së kreut të ri të Bashkisë...

Ibrahimi në krye të KLP për të shpëtuar Ramën nga burgu...

PD ka denoncuar emërimin e Gent Brahimt, në krye të KLP-së duke bërë të qartë edhe arsyen se përse Rama ka vendosur aty të...

PD: Skema e Ramës me arrestimin dhe lirimin e Ndokës e...

PD përmes një deklarate për shtyp ka reagur pas lirimit nga burgu të dy ish-deputetëve Ndoka e Çuko duke e konsideruar si arrestimin edhe...

PD: Çfarë po fsheh Rama pas “kukullës” me emrin Sandër...

Gjithnjë dhe më e qartë po bëhet loja e Ramës me kukullën e tij të fundit në ministrinë e Brendshme. Partia Dermokratike ka reaguar...