Tag: negociatat

Merkel: Ka rezerva e ndasi në BE për Shqipërinë, por jo...

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur për mungesën e konsensusit mes vendeve anëtare të Bashkimit Evropian mbi vendimin për çeljen e negociatave me Shqipërinë...

Loiseau: Si mund të hapnim negociatat me Shqipërinë ku mafia bën...

Ndonëse bisedimet zgjatën deri në ora tre të mëngjesit të së premtes, liderët europianë Makron, Anxhela Merkel dhe presidenti i Këshillit të Europës Donald...

Ndëshkimi i BE për Ramën, shtyn Negociatat me Shqipërinë në 2020,...

Një dokument zyrtar i përgatitur nga Presidenca finlandeze e Bashkimit Europian pas mbledhjes së ministrave të vendeve anëtare të BE-së në takimin e Këshillit...

Pollo: Shanse minimale ose zero për Negociatat, Ramës i ka dalë...

Ish-deputeti demokrat Genc Pollo ka komentuar mbledhjen e djeshme të ministrave të jashtëm të BE dhe mungesën e një vendimi në parim për çeljen...

Berisha: BE nuk hap negociatat me Shqipërinë, në 2020 vetëm nëse...

Ish-Kryeministri Berisha ka paralajmëruar se Bashkimi Europian nuk do të hapë Negociatat me Shqipërinë në vendimin që pritet të merret pas katër ditësh. Berisha...

Franca kundër hapjes së negociatave me Ramën: “Nuk lufton korrupsionin,...

Tjetër vendim i fortë kundër narko-qeverisë. Franca thotë se nuk mund të hapë negociatat me Shqipërinë përderisa nuk luftohet krimi dhe korrupsioni. Franca shtyn hapjen...

Parlamenti në Holandë i thotë Jo Ramës, dy kushtet e Holandës

Parlamenti në Holandë, një nga vendet më skeptik në zgjerimin e BE-së, të martën mbështeti hapjen e bisedimeve të pranimit me Maqedoninë e Veriut,...

Ambasadori gjerman: Negociata me kushte për Shqipërinë

Ambasadori gjerman në Tiranës ka konfirmuar në një prononcim për mediat se Gjermania voton hapjen e Negociatave të Shqipërisë me BE me kushte. Zingraf...

Drafti i plotë: Dy hapat e Negociatave, kur qeveria Federale të...

Draft Kërkesë e grupeve parlamentare CDU/CSU dhe SPD Marrëveshje e përbashkët e Bundestag-ut dhe Qeverisë Federale mbi kërkesën për anëtarësim të Republikës së Shqipërisë në Bashkimin Evropian...

Gjermania: Hapim negociatat me Maqedoninë, 9 kushte Shqipërisë, nga zgjedhjet tek...

Bundestagu gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Dokumenti që do të formulojë qëndrimin gjerman në Këshilllin e BE-së dhe...