Tag: Departamenti i Shtetit

Raporti i Departamentit të Shtetit: Shqipëria, vendi më i korruptuar në...

Jorida TABAKU Ndërkohë që vendi lëngon në thatësirën ekonomike dhe të investimeve të huaja, raporti i fundit i Departamentit Amerikan të Shtetit raporton arsyet...

Rama i përgjigjet Biberajt: S’ke prova që jam i korruptuar. Po...

Në një përgjigjë të gjatë, Rama i ka kërkuar Drejtorit të VOA, prova në lidhje me kritikat që Biberaj adresoi në drejtim të Ramës...

Basha për ambasadat: Mos u bëni palë, vlerësoj raportin e Departamentit...

Kryetari i opozitës Basha ka deklaruar se beteja për zgjedhje të lira është një betejë kundër regjimit dhe se vendi po shkon drejt një...

Vjedhja 20 milionë euro, VOA: Tirana falsifikoi dokumentin e Departamentit të...

Në Shqipëri, dokumentat e publikuar mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Të Paekspozuarit” në televizionin “NEËS 24” hedhin hije të forta dyshimi mbi tenderin...