Tag: BE

Hoteli i pazarit, Rama në Londër për pasaporta “të arta” për...

Thellohet hendeku mes Bashkimit Europian dhe Ramës. Kësaj rradhe në qendër janë dhënia e nënshtetësisë për njerëz të inkriminuar që pastrojnë paratë. Brukseli ka...

BE kërkon qartësim dhe gjetjen e zgjidhjes për Gjykatën Kushtetuese

Bashkimi Evropian u bëri thirrje të gjitha institucioneve shqiptare të përfshira që konflikti i interpretimit mbi përbërjen e Gjykatës Kushtetuese të zgjidhet sa më...

Edvin Mafia është vrasësi i projektit kombëtar të integrimit në BE!

Te dashur miq, Edvin Mafia eshte vrasesi i vertet i projektit madhor kombetar te integrimit ne BE. Ai bllokoi per dy vite me radhe...

Deklarata e fortë nga SHBA: Shqipëria të përmbushë kushtet e BE...

Radio Evropa e Lirë: Viti i ardhshëm do të jetë vit i zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut. Vendimi për këto zgjedhje është marrë pasi...

Kristofer Hill: Përmbushni detyrimet për negociatat me BE ashtu si bëtë...

Në Tiranë u zhvillua sot Samiti i Europës Jug-Lindore për Paqe, ku morën pjesë udhëheqës të njohur të vendeve të rajonit. Ish diplomati i njohur...

Deklarata e fortë e Berishës: Nëse do të isha sot Kryeministër,...

Ish-Kryeministri Berisha ka bërë deklaratën e fortë në Zonë e Lirë se në rast se do të ishte sot Kryeministër i vendit, Shqipëria do...

Berisha tregon lidhjet e Ramës me “agjentin rus” Fule kundër integrimit...

Ish-Kryeministri Berisha ka zbërthyer lobimin që Rama ka bërë prej 8 vitesh kundër integrimit të Shqipërisë në BE. Berisha ka kujtuar se këto lidhje...

Merkel: Ka rezerva e ndasi në BE për Shqipërinë, por jo...

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur për mungesën e konsensusit mes vendeve anëtare të Bashkimit Evropian mbi vendimin për çeljen e negociatave me Shqipërinë...

Berisha: BE nuk hap negociatat me Shqipërinë, në 2020 vetëm nëse...

Ish-Kryeministri Berisha ka paralajmëruar se Bashkimi Europian nuk do të hapë Negociatat me Shqipërinë në vendimin që pritet të merret pas katër ditësh. Berisha...

Gjermania: Hapim negociatat me Maqedoninë, 9 kushte Shqipërisë, nga zgjedhjet tek...

Bundestagu gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Dokumenti që do të formulojë qëndrimin gjerman në Këshilllin e BE-së dhe...