Tag: 30 Qershori

Surroi: Zgjedhjet e 30 Qershorit, ilegjitime

Publicisti dhe politikani i njohur shqiptar, Veton Surroi, duke komentuar krizën politike në Shqipëri thotë se partitë politike e kanë detyrim ndaj qytetarëve për...

Dy mënyra si mandatet e paligjshme të 30 qershorit mos bëhen...

• Gjyqtarët të mos vërtetojnë si të vlefshëm mandatet, ose të pezullojnë gjykimin derisa dekreti i presidentit të shqyrtohet nga Gjykata Kushtetuese. DEKLARATË E SEKRETARIT...

Tabaku i përgjigjet Ramës për refuzimin e 30 Qershorit nga KiE:...

Jorida TABAKU Keshilli i Autoriteteve Lokale dhe Rajonale ne Keshillin e Europes qe ka monitoruar e vezhguar cdo zgjedhje lokale ne Shqiperi dhe qe kish...

Zyrtare, qeveria gjermane nuk legjitimon 30 Qershorin, i lë përgjegjësinë e...

Pas Shteteve të Bashkuara edhe Gjermania nuk e legjitimon 30 Qershorin si datë të zgjedhjeve lokale. Qëndrimi vjen pas deklaratave dhe takimit të ministrit...

Bashkia e Kamzës: Lironi menjëherë ambjentet, s’ka zgjedhje me 30 Qershor

Një tjetër urdhër i prerë ka ardhur për KQZ nga Bashkia e Kamzës ku i kërkon KQZ që të lirojë menjëherë ambjentet e zëna....

Ultimatum edhe nga Lezha: S’ka zgjedhje me 30 Qershor, lironi ambjentet,...

Bashkia e Lezhës ashtu si nshumë bashki të tjera në vend kanë nisur zbatimin e vendimit të Presidentit Meta për të mos zhvilluar zgjedhje...

Bashkia e Shkodrës: Nuk ka zgjedhje me 30 Qershor në Shkodër,...

Nuk do të ketë zgjedhje në Shkodër me 30 Qershor. Vendimi është i prerë dhe kanë nisur procedurat edhe në Bashkinë e Shkodrës. Pjesa...

Alarmi nga Italia: Shqipëria drejt grushtit të shtetit dhe kapjes nga...

Rocco BUTIGLIONE Shqipëria është një vend fqinjë e i lidhur me Italinë mes fijesh historike, ekonomike për mijëra vjet. Nuk mund të qëndrojmë indiferentë karshi...

Aleati i Ramës, Paskal Milo dhe PDS braktisin 30 Qershorin: Duhen...

Pas takimit me krerët e partive të Qendrës së Djathtë, aleate me PD dhe opozitën e bashkuar, presidenti i Republikës është takuar edhe me...

Departamenti i Shtetit nuk legjitimon 30 Qershorin: Po ndjekim situatën

Departamenti amerikan i Shtetit ka reaguar për të parën herë zyrtarisht në lidhje me krizën e rëndë politike në Shqipëri. Një zëdhënës i Departamentit të...