11 vjet më parë!

Një mbrëmje fantastike, një ndeshje në kufijtë e legjendës, një himn për futbollin dhe magjinë që vetëm ai mund ta dhurojë. “Kishim një plan,...

Isco, Pastore apo Oscar? Një fantazist për Juven

Juventusi në kërkim të një trekuartisti. Do të jetë ky një nga objektivat kryesorë për sesionin e ardhshëm të merkatos. Pasi dështuan të transferonin...

Agjenti i Hysaj: E ardhmja vendoset në fund të sezonit

Menaxheri i Elseid Hysajt, Mario Giuffredi, u ka bërë ftesë publikisht drejtuesve të Napolit që të ulen në tavolinën e bisedimeve për të rinovuar...

Icardi: Qëndroj dhe fitoj te Interi

Mauro Icardi nuk largohet nga Interi. Kapiteni i zikaltërve duket se as që e mendon një lamtumirë të mundshme nga Milano. Pavarësisht se ofertat...

“Panama Papers”, dalin emrat e Galianit, Berlusconit e Briatore

Në miliona faqe dokumentash të “Panama Papers”, është zbuluar edhe emri i Adriano Galianit, Administratorit të Deleguar të Milanit. Në fakt 67-vjeçari bënte pjesë...

Rashica si Mertens, kushton 5 milionë euro

Napoli dhe Milot Rashica. Një interes që ka nisur të kristalizohet me afrimin e merkatos së verës. Klubi italian duket se po mendon seriozisht...

Rikthehet Morati!

Zërat për rikthimin e Masimo Moratit në krye të Interit po bëhen gjithnjë më të besueshëm. Pavarësisht faktit se ish-presidenti zikaltër ka thënë se...

Forma fizike ndikoi në rendimentin e ulët të Mesit

Një nga arsyet kryesore të rendimentit blutë e Lionel Mesit në dy ndeshjet e fundit, lidhet me një problem muskular, të cilin po e...

“Benzema prishte harmoninë e Francës”

Harmonia në përfaqësuesen e Francës, e dalluar qartë në ndeshjet e fundit miqësore, e kanë bindur presidentit e federatës franceze të futbollit Noel Le...

Frozinone, dëmtohet Ajeti

Mbrojtësi kuqezi Arlind Ajeti do të mungojë në sfidën e së dielës me skuadrën e tij të Frozinones. Mediat italiane shkruajnë se, Ajeti është...