Futbollisti zbulon zënkën me Ibrahimoviç: “Çfarë ke, oj hundë e madhe? Mbylle gojën”…

Mbrojtësi i Manchester Unitedit i huazuar në Estudiantes, Marcos Rojo, ka zbuluar se ai kishte qenë shumë afër të kapej me grushte me Zlatan...

Messi fiton tjetër çmim

Lionel Messi dhe Lewis Hamilton janë tuesit e “Sportistit të vitit” në çmimet “Laures”. Sportistë dhe ish-sportistë nga shumë fusha dhe disiplina bashkuan votat e...

Legjenda braziliane: Messi është historia e Barcelonës, figura e tij s’mund të njolloset

Ish-mbrojtësi i Milanit dhe Romës, Cafu, i cili është futbollisti me më së shumti paraqitje për Brazilin, thotë se, Messi do të jetë gjithmonë...

Conte: Interi ia dhuroi golat Lazios

Antonio Conte ka thënë se Interi ia ka dhuruar Lazio golat e shënuara në humbje 2-1 në kuadër të javës së 24-të në Serie...

Del Piero: Guardiola e ka fatin e përcaktuar për të qenë trajner i Juves

Ikona e Juventusit, Alessandro Del Piero, konsideron se është fat i përcaktuar i Pep Guardiolas që ta drejtojë kamponin e Italisë. UEFA e ka dënuar...

Pritet largimi i Guardiolës nga Man City, Juventusi favorit…

Pasi Manchester City është përjashtuar nga garat evropiane për dy vjetët e ardhshme, trajneri Pep Guardiola mund ta vazhdojë karrierën diku tjetër. Juventusi, Paris...

Klopp parashikon fituesin e Champions League

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, insiston se Juventusi është favorit për ta fituar titullin e Ligës së Kampionëve këtë sezon, pasi që beson se...

Zidane: Hazard është gati për t’u rikthyer…

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka bërë të ditur se sulmuesi anësor belg Eden Hazardi është 100 për qind i shëruar dhe është...

Milan-Juventus/ Plasin polemikat, ja pse gjyqtari akordoi penallti në minutën e 90-të

Juventusi barazoi 1-1 kundër Milanit, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Kështu, gjithçka do të vendoset në duelin e kthimit, të...

Rakitiç: Do më pëlqente të luaj me Ronaldon

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitiç ka pranuar se atij do t’i kishte pëlqyer të luante me yllin e Juventusit, Cristiano Ronaldon, mes spekulimeve për...