Futbollisti serb vendos të luajë për Kosovën, shokohen në Serbi

Futbollisti serb nga Kosova, i cili ka vendosur të luajë për Kombëtaren e Kosovës, Ilija Iviq, ka shkaktuar zemërim në Serbi, e cila nuk...

Ronaldo: Mbappe është e tashmja dhe e ardhmja e futbollit

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, beson se ylli i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe është e tashmja dhe e ardhmja e futbollit botëror. Mbappe është bërë...

Messi e lartëson Ronaldon: Është sulmues grabitqar, normal që…

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, e ka lartësuar rivalin e vet, Cristiano Ronaldon, për aftësitë që i zotëron për shënimin e golave të shumtë,...

“Kukull”, Pike reagon ndaj gazetarit që mbrojti presidentin e Barcelonës

Në mes të një tjetër skandali në Barcelonë, qendërmbrojtësi Gerard Pique ka shtuar spekulimet për një krizë brenda klubit duke iu përgjigjur një gazetari...

Kriza tek Barcelona, vjen dorheqja e parë nga bordi i drejtuesve

Ndërsa situata po përkeqësohet në Barcelonë, drejtoresha për financa, Montserrat Font, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij për shkak të presionit të madh,...

Klopp sqaron pse e zëvendësoi Manen në humbjen kundër Atleticos

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka sqaruar pse vendosi ta zëvendësojë Sadio Manen pas vetëm 45 minutave lojë në humbjen me rezultat 1:0 kundër...

Haaland pasi e fundosi PSG-në: Kjo s’është asgjë…

Ylli i Borussia Dortmundit, Erling Haaland, ndien se është në gjendje të bëjë edhe më shumë, pasi dy golat e tij ia siguruan fitoren...

Lajm i mirë për Sarrin dhe Juventusin

Në prag të turit të forcës, me ndeshje mes kampionatit, Kupës së Italisë dhe Ligës së Kampionëve, Maurizio Sarri mund të buzëqeshë, pasi infermieria...

“UEFA shpreson me zemër që Reali ta eliminojë Cityn”

Ish-mbrojtësi legjendar i Liverpoolit, Jamie Carragher, beson se UEFA do të shpresojë me gjithë zemër që Real Madridi ta eliminojë Manchester Cityn nga Liga...

Dokumentet që dëshmojnë se Barcelona pagoi kompani për të kritikuar disa lojtarë

Televizioni spanjoll Cadena SER i ka publikuar disa dokumente të cilat dëshmojë se kompani I3Ventures ishte prapa disa llogarive në rrjete sociale, përkundër që...