Bajern, ofertë 25 milionë euro për Alexis Sanchez

25 milionë euro në vit për të bindur Alexis Sanches që të braktisë Arsenalin për t’iu bashkuar Bayernit të Mynihut. Një shifër monstruoze e...

Juventus 4 pikë para Interit, Ronaldo mposht Parmën

Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo! Juventusit i mjafton portugezi për të kaluar me vështirësi Parmën me rezultatin 2-1. Ylli i ekipit e ka...

Hyka: Gjithçka për kombëtaren

Humbja në Luksemburg ishte një goditje psikologjike për të gjithë. Edhe për Jahmir Hykën që ndeshjen nuk e ndoqi dot, sepse po udhëtonte nga...

Raul: “Ja si vendoset titulli”

Raul Gonzalez ka vendosur të analizojë situatën e kampionatit spanjoll, duke specifikuar shanset e skuadrave pretendente. Ish-kapiteni i Realit mendon se, merenguesit favorizohen nga...

UEFA ndryshon rregullat për Ligën e Kampionëve

UEFA pritet të ndryshojë rregullat e kualifikimit në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve dhe nga 2018 deri të paktën më 2021, katër...

Dembele – Vinicius: E ardhmja e “El Clasicos”

Barcelona dhe Real Madridi janë duke kaluar nëpër një periudhë tranzicioni, pasi që katalonasit janë duke u përgatitur për jetën pasi të pensionohet Lionel...

Çdo lojtar duhet të mësojë gjermanisht!

Ka nisur të ndihet dora e shefit të ri në shtëpinë e Bajernit. Uli Hënes, gjatë një interviste për “Sport Bild”, ka zbuluar masat...

Ramos i “shkel syrin” Harry Kane

Kapiteni i Real Madridit dhe i Spanjës, Sergio Ramos, beson se sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane, ka aftësinë për të qenë një yll në...

Shaqiri zbulon arsyen pse e la Kombëtaren e Zvicrës në shtator

Ylli i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka bërë të ditur se ai nuk i ishte bashkuar Kombëtares së Zvicrës për ndeshjet e shtatorit pasi që...

Nuk ka kompromis, Panuçi pezullon Strakoshën

Histori e çuditshme, nga ato që në kombëtare po ndodhin pak si shpesh kohët e fundit: Panorama-Sport raporton se Thomas Strakosha është pezulluar dhe...