“Sportbild”: Lojtarët francezë kanë përdorur doping kundër Gjermanisë

Akuza të rënda vijnë nga Gjermania për përfaqësuesen franceze të futbollit. Mediat gjermane kanë hapur një debat të madh, duke hedhur akuza mbi lojtarët...

Bomba e Berluskonit

Silvio Berlusconi ka folur për mundësinë që sërish ta blejë skuadrën e Milanit. Presidenti legjendar, Silvio Berlusconi gjatë prillit të këtij viti shiti Milanin...

Leo Mesi, drejt PSG apo Interit?!

Zërat për pakënaqësitë e Mesit te Barcelona bëjnë të shpresojë sërish PSG. Prej kohësh Emiri nga Katari ëndërron yllin argjentinas, por për të përditshmen...

Donaruma në Angli

I famshmi “closing” (mbyllja e tratativës së shitjes mes Silvio Berluskonit dhe grupi kinez “Sino Sports Europe”) vazhdon të shtyhet dhe, për këtë arsye,...

Portieri Donaruma, mbrojtësi kuqezi

Vinçenco Montela ka vendosur të besojë bindshëm te të rinjtë për ta rikthyer në elitë Milanin dhe pa dyshim që simboli i skuadrës më...

Antoine Griezman në pritje të ofertave

Në vigjilje të finales së Champions League midis Realit dhe Atleticos, nuk mungojnë zërat e merkatos. Në qendër të vëmendjes është padiskutim ylli i...

Granit Xhaka vesh fanellën kuq e zi

Granit Xhaka në përfundim të ndeshjes ka bërë një veprim emocionues dhe historik. Ai pas përfundimit të ndeshjes ka veshur fanellën e vëllait të...

FC Kamza transferon dy futbollistë, Alis Boci dhe Erlis Frashëri

Ekipi i FC Kamza ka zyrtarizuar sot dy futbollistët e njohur Alis Boci dhe Erlis Frashëri, ndërsa pasditen e sotme pritet të zyrtarizohet edhe...

Andi Lila: Do lëmë gjurmë në Francë

Një ditë më parë, Gianni De Biasi publikoi listën e 27 lojtarëve kuqezi që do të grumbullohen në qendrën stërvitore në Austri. Pjesë e...

Sadiku: “Kam sakrifikuar shumë!

Armando Sadiku është njeriu që mbajti lart nderin e Shqipërisë në Europian, madje ai është njeriu që do të mbahet mend përjetësisht. Sulmuesi elbasanas...