Ylli i Ajaxit, Abdelhak Nouri zgjohet nga koma pas dy vitesh e nëntë muajsh

Ylli i Ajaxit, Abdelhak ‘Appie’ Nouri, është zgjuar nga koma pas më shumë se dy vitesh, kur pësoi lëndim të rëndë. 22-vjeçari holandez u rrëzua...

Pele: Cristiano është më koherent se Messi…

Cili është më i mirë, Cristiano Ronaldo apo Leo Messi? Sipas legjendës së futbollit, Pele, më i mirë është portugezi. “Mendoj se në futbollin...

Flet futbollisti i infektuar me koronavirus: Ishte një dhimbje e fortë që nuk e...

Të shumtë janë futbollistët dhe personazhe të botës së sportit që kanë rezultuar të infektuar me covid-19. Mes tyre edhe futbollisti i Elçes në Spanjë,...

Covid-19/ Dybala jep lajmin e rëndë: Bëra testin doli pozitiv

Duket se lojtarët e Juventusit, të infektuar me koronavirus nuk kanë fund. Pas Matuidi dhe Ruganit, ditën e sotme është konfirmuar se edhe Dybala së...

Koronavirusi pakëson pagat e futbollistëve, Ronaldo pritet të humbasë miliona euro

Futbolli Italian u pezullua i pari për shkak të Koronavirusit në Europë dhe sigurisht do të ketë më shumë javë për të rikuperuar se...

Futbollisti i njohur shqiptar del pozitiv me Koronavirus

I pari futbollist shqiptare pozitiv me COVID-19. FFK ka njoftuar se sulmuesi Valdrin Mustafa, i cili në të shkuarën ka qenë pjesë e kombëtareve...

Kampionati Europian në vitin 2021, ja vendimet që ka marrë UEFA

Pritet vetëm zyrtarizimi, por gjithçka është vendosur. Kampionti Europian shtyhet për në verën e vitit të ardhshëm. Konfirmimi për zërat që qarkullonin prej ditësh...

Koronavirusi/ Ronaldo i shndërron hotelet e tij në spitale, paguan edhe mjekët

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo i ka shndërruar në spitale një varg hotelesh të tij, për njerëzit e prekur me koronavirus, dhe për më...

Ronaldinjo i rikthehet futbollit në burg

Edhe pse të gjitha aktivitetet sportive nëpër shumicën e vendeve të botës janë anuluar, një kemi pasur shansin së paku ta shikojmë në aksione...

Dybala me koronavirus? Reagon futbollisti i Juves

Ylli argjentinas i Juventusit, Paulo Dybala, i ka mohuar spekulimet se ai doli pozitiv në testin për virusin COVID-19. Lajmin se Dybala s’është infektuar...