Arsimi në kushte emergjente, mësuesit të keqpaguar

Eksperti në fushën e arsimit Ndriçim Mehmeti në një intervistë tha se, qeveria Rama ka ulur në kuotën më të ulët financimin e arsimit...

Zëri i Amerikës: Të rinjtë shqiptarë që studiojnë jashtë nuk duan të kthehen në...

Në Tiranë, Qendra për Studime Ekonomike dhe Sociale sapo mbylli një studim mbi trendet migratore të popullatës shqiptare. Ekspertët zbuluan se ka një rritje...

Veliaj kthen në pallate hapësirën për park publik

Bashkia Tiranë parashikon të kthejë një hapësirë publike në Yzberisht- e parashikuar për park publik - në kompleks pallatesh. Për këtë ndryshim në planin...

Rama, gjobë të dyfishtë qytetarëve me Check up-in e Vilmës

Një qytetar ka denoncuar skandalin me Check up-in. Qytetari i është drejtuar me një mesazh ish-Kryeministrit Berisha ku i shkruan pasi ka bërë Check...

Shoqata e Transportit kundër Veliajt: Abonetë do i njohim me dhe pa pullë

Pas njoftimit të Bashkisë Tiranë se abonentë me pullë nuk do të njihen, ka reaguar edhe Shoqata e Transportit Urban. Drejtori i Shoqatës, Ferdinand...

Banorët përplasen me kryebashkiakun e Ramës: Gjeni zgjidhje mos na sillni patate

Dritan Leli, kryetar i Bashkisë së Vlorës priste ta falenderonin në Novoselë, kur u shkoi banorëve të përmbytur me makarona, sheqer dhe miell. Në...

Skandali që zbuloi se sa pranë jemi me sëmundjet vdekjeprurëse

Skandali me hedhjen e mbetjeve spitalore të rrezikshme në lumë, të cilat prej andej përfundojnë në det ndodh në një kohë kur sezoni turistik...

Paskuqani në protestë kundër qeverisë, banorët bllokojnë rrugën!

Banorët e Paskuqanit, njësi vendore e bashkisë Kamëz, janë ngritur në protestë kundër qeverisë. Protestuesit kanë bllokuar rrugën e vetme hyrëse në këtë njësi, në...

Shqipëria rrezikon penalizimin nga Komuniteti i Energjisë

Sekretariati i Komunitetit të Energjisë paralajmëroi Shqipërinë dhe Bosnje-Hercegovinën për moszbatimin e rregullave për eficiencën e energjisë. Në një njoftim zyrtar të institucionit, që...

Denoncimi i KLSH: Prerje masive e pyjeve, dërgohen për eksport, moratoriumi ka vdekur

KLSH përfundoi auditimin e performancës me temë “Efektiviteti i menaxhimit dhe administrimit të fondit pyjor dhe kullosor” të ushtruar në Ministrinë e Turizmit dhe...