Mziu inspekton punimet e reja në rrugën “Liria” dhe rrjetin e KUN në Paskuqan

Bashkia Kamëz, e vendosur për të bërë të pamundurën për më shumë investime Pavarësisht vetos qeveritare për mosfinancim projektesh bashkia Kamëz vazhdon të financojë projekte...

30 destinacionet më të preferuara të europianëve, asnjë nga Shqipëria

Në Bashkimin Europian, turizmi është një biznes i brendshëm, raporton Eurostat. Afërsisht rreth 90% e netëve të qëndrimit në BE zihen nga banorë rezidentë...

Më të diskriminuarit për tregun ajror

Shqipëria është i vetmi vend në rajon që ka numrin më të ulët të shoqërive ajrore me kosto të ulët (2), duke lënë pas...

Sindikata e Pavarur paralajmëron Ramën: Nëse nuk rriten pagat për arsimtarët, nisim grevën në...

Në ditën e mëuesit, sindikata e Pavarur e Arsimit shqiptar i bën thirrje qeverisë për rritjen e pagës së mësuesve me 20 % nga...

Drama e fëmijëve të Bulqizës

Gazetarët e emisionit “Le Iene” kanë ardhur në Shqipëri, ku kanë realizuar një reportazh për kushtet e vështira në të cilat jetojnë banorët në...

Krimi me koncesionin në Theth

Projekti i debatuar për ndërtimin e një hidrocentrali mbi lumin Shalë, në zonën e Thethit, i është dhënë me koncesion një kompanie, e cila...

Eurobarometri: 1.4 milionë duan të ikin nga Shqipëria

Blerina HOXHA Ende pa mbushur 25 vjeç, Sabriu, një djalë nga Durrësi, në qershor të 2017-ës mori telefonatën që ndryshoi jetën përgjithmonë. Kompania austriake Bluforce...

Shkelet kontrata e Masterplanit Tirana 2030

Në përgjigje të kërkesës për informacion, Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmin i ka dhënë “Exit.al”, kontratën zyrtare të nënshkruar mes ministres Gjermeni dhe...

Fotoja që po bën xhiron e rrjetit, njeriu më i pasur në botë pret...

Supermiliarderi Bill Gates, vazhdimisht është pjesë e medieve, kjo jo vetëm për shkak të pasurisë së tij marramendëse, por edhe për faktin se i...

Foto skandal nga Hipoteka ne Sarandë

Rradhe te gjata, njerez qe presin pafundesisht e prinder me femije qe duhet te durojne vapen e ketyre diteve te nxehta. Keto jane pamjet...