INSTAT gënjen për papunësinë

Teksa norma e papunësisë erdhi në një trend ulje në tremujorin e parë të 2016, një tregues që INSTAT publikoi për herë të parë,...

Rama refuzon propozimin e PD për tekstet shkollore falas

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka reaguar pas votimit kundër të nismës së PD-së, për tekste shkollore falas për të gjithë nxënësit që...

Raporti: Në vendet me ndotjen më të lartë të mjedisit

Shqipëria renditet e 40-ta në rang botëror dhe ndër të fundit në rajon për gjendjen mjedisore, sipas Indeksit Botëror të Performancës mjedisore. Indeksi i Performancës...

OBSH: 52% e meshkujve shqiptarë pinë duhan, femrat vetëm 7.3%

Organizata Botërore e Shëndetësisë sapo ka publikuar raportin e epidemisë globale të cigares të vitit 2017. Me të dhënat që i referohen 2015-s, Shqipëria...

Reformat e Ramës, BB: 50% e 15-vjeçarëve janë analfabetë

Teksa teknologjia dhe përdorimi i saj është në themel të kërkesave që kanë punëmarrësit në të gjithë botën, vende të tilla si Shqipëria e...

“Një ditë do kthehem në punë po ti s’do jesh më drejtor! Deri atëherë”…

Infermieri Frrok Bardhi tashmë njihet nga shumë shqiptarë, për shkak se i ka bërë gjithmonë publike deklaratat e tij në të mirë të popullit...

Banorët e ish-Stacionit të Trenit përleshen me policinë, tre gra humbasin ndjenjat

Tre gra kanë humbur ndjenjat nga përleshjet mes policisë dhe protestuesve. Banorët te stacioni i Trenit në Tiranë janë hedhur në protest sot kundër shembjes...

Mziu pret themeluesen e kolegjeve Cempaka në Malajzi: Interes për ndërtimin e një kampusi...

Kryebashkiaku i Kamëz i dha znj.Dato Freida Pilus certifikatën “Mirënjohja e Qytetit”. Ja fushat e bashkëpunimit dypalësh për të cila u diskutua në takim Kryetari...

Shqiptarët i bëjnë lekët ilaçe, çfarë rrezikojnë nga blerjet e tepruara

  Kujdesi për shëndetin zë një peshë të ngjashme në buxhetin e familjeve shqiptare me atë të familjeve në vendet e BE-së, por struktura e...

Si po vidhen kontributet e emigrantëve shqiptarë

Emigranti dixhital denoncon vjedhjen e madhe që i’u bën qeveria emigrantëve shqiptarë. "Përshëndetje z. Berisha. Vjedhja dhe korrupsioni më i madh që historia ka...