Studentja shqiptare thirrje qeverisë ta evakuojë nga provinca kineze për t’i shpëtuar Coronavirus-it

Studentja shqiptare Silva Doçi, e cila ndodhet në provincën kineze Whuan, të izoluar nga Coronavirus, i ka bërë thirrje qeverisë shqiptare që të ndërhyjë...

Babëzia, Veliaj burgos mbledhësit e kanaçeve në kazanët e plehrave që punojnë për bukën...

Reporter.al Në një malore mbi tregun Elektrik në Tiranë, Fatmiri, 32 vjeç po shtyn me përtesë një karrocë të sajuar me një kuti kartoni, brenda...

Tërmeti i shkatërroi shtëpinë, ish-polici invalid jeton në autobus me familjen

Ky autobus është shndërruar në banesë për familjen Shullazi me 5 anëtarë. Tërmeti i 26 nëntorit i vitit të kaluar dëmtoi banesën e tyre....

KLSH organizon ceremoninë dedikuar 100 vjetorit të krijimit të Zyrës Supreme të Auditimit të...

Në datën 20 janar 2020, në respekt të marrëdhënieve shumë të mira të bashkëpunimit mes Zyrës Supreme të Auditimit të Polonisë (NIK) dhe KLSH-së,...

Edhe INSTAT konfirmon shifrën dramatike: 40% e popullisë së Shqipërisë është larguar nga vendi

Sipas Institutit Kombëtar të Statistikave, INSTAT, gjatë tremujorit të tretë të vitit 2019, shkalla zyrtare e papunësisë në vend ishte e barabartë me 11.4...

INSTAT pranon tkurrjen e popullsisë shqiptare

Instituti i Statistikave i pranon projeksionet e OKB, sipas të cilave, deri në vitin 2100 Shqipëria do të mbetet me 512 mijë banorë. Emigracioni dhe...

Rindërtimi pas tërmetit, si do llogaritet sipërfaqja e shtëpive sipas numrit të pjesëtarëve në...

Të gjithë ata që kanë humbur shtëpitë nga tërmeti i 26 nëntorit dhe janë regjistruar për të përfituar nga program i rindërtimit duke ndjekur...

Alarmi i frikshëm nga OKB: Deri në vitin 2100 Shqipëria mund ngelet me 512...

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB), në projeksionet e saj për popullsinë shqiptare ka rishikuar në ulje me 30-40% pritshmëritë se sa persona do...

Babai shpërthen në lotë: Më dhemb shpirti kur shoh se fëmijët flenë me barkun...

Kjo që sjell emisioni Boom në Ora Neës është Shqipëria e vërtetë, ndryshe nga ajo që servir propaganda e qeverisë. Emisioni ka publikuar sot historinë...

Statistika e frikshme, në Vlore dhe Gjirokastër ka ikur mbi 50% e popullsisë

Popullsia e qarqeve të vendit është përgjysmuar në raport me regjistrat e gjendjes civile. Për shembull në Gjirokastër në vitin 2018 banonte vetëm 41.1...