Mësuesja i përgjigjet ministres së Arsimit: Të paktën sigurohuni që shkollat të kenë drita...

Një mësuese ka reaguar e revoltuar pas deklaratës së ministrës së Arsimit, Shahini e cila paralajmëroi kontrolle të befasishme në shkolla gjatë vitit të...

Paguan për djath dele në market, por i del…

Eksperti i ekonomisë Enea Janko, në një postim në Facebook ka ngritur shqetësimin mbi cilësin e produkteve që shiten ne supermarketet tona, duke rrezikuar...

Prej 3 muajsh pa ujë, shpërthen revolta në Tiranë: Jemi si në kohën e...

Banorët e Yzberishtit në Tiranë, prej 3 muajsh vuajnë mungesën e ujit. Edhe pse janë ankuar edhe në zyrat e Ujësjellës Kanalizimit Tiranë, akoma...

Taksat e larta detyrojnë biznesmenin e riciklimit të lerë Kavajën të shkojë në Afrikë

Kreu i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi shkruan në një postim në Facebook se, biznesmeni i riciklimit, Iljaz Mehmeti është detyruar të...

Numbeo: Tirana, kryeqyteti më i ndotur në Europë

Kryeqyteti i Shqipërisë vijon që të jetë një ndër vendet më të ndotura të Europës. Indeksi i ndotjes, i cili përllogaritet nga Numbeo, portali më...

Ministrja flak në rrugë 66 mësuese, Rama u mbyll derën e Kryeministrisë

66 mësuese në Tiranë, që kanë punuar me nxënës me aftësi ndryshe, do të hidhen në rrugë falë një urdhri të ministres së Arsimit,...

Shifra tronditëse. 10 mijë shqiptarë aplikuan për azil në vendet e BE nga Janari...

Vazhdon braktisja e madhe e vendit. Qindramijëra të larguar dhe mijëra të tjerë që vazhdojnë të ikin për çdo ditë. Sipas të dhënave të...

Denoncimi i KLSH: Prerje masive e pyjeve, dërgohen për eksport, moratoriumi ka vdekur

KLSH përfundoi auditimin e performancës me temë “Efektiviteti i menaxhimit dhe administrimit të fondit pyjor dhe kullosor” të ushtruar në Ministrinë e Turizmit dhe...

Do vendosen stola betoni dhe kioska, Fusha e Veliaj shkepin sërish bulevardin, bllokohet trafiku

Gerard GEGA Bashkia Tiranë devijoi sot trafikun në Bulevardin Zogu I, pasi kompania Fusha shpk nisi rindërtimin e tij. Sikurse Exit.al lajmëroi në muajin mars, Fusha...

Shpërthen tuneli me fekale tek “Varri i Bamit” në Tiranë, Veliaj nuk ndërhyn për...

Një nga zonat më të populluara në Tiranë, Varri i Bamit rrezikohet nga epidemia. Shakak është bërë shpërthimi i fekaleve në një tunel që...