Rritet kosto e komunikimit në celular për shumicën e konsumatorëve

Ditët e fundit, tre nga katër kompanitë celulare në vend, Vodafone, Telekom Albania dhe Albtelecom kanë shkurtuar afatin e vlefshmërisë për pjesën më të...

Në tre muaj, 2067 familje të tjera u hoqën nga ndihma ekonomike

Për çdo muaj qeveria shkurton listën e personave që përfitojnë ndihmë ekonomike. Sipas të dhënave zyrtare të vet INSTAT, numri i familjeve të varfra...

Strasburgu, Rama ligj të ri për të mos kompensuar pronarët

BIRN Qeveria shqiptare po përpiqet të ndalojë valën e kompensimeve të shtrenjta nga Strasburgu në favor të pronarëve të tokave, asetet e të cilëve u...

Kriza greke dhe ngadalësimi i Italisë godasin dërgesat

Dërgesat e emigrantëve ranë me 10.5 për qind në tremujorin e katër të vitit të kaluar  duke konfirmuar tendencën negative të nisur një tremujor...

Debati për shëndetësinë, autonomia spitalore sjell cilësi dhe lufton korrupsionin

Departamenti i Shëndetësisë në Partinë Demokratike në bashkëpunim me Degën e Elbasanit zhvilloi një takim me specialistë të sektorëve të ndryshëm në vijim të...

Rama jep me koncesion edhe “Luadhin e Çelos”, banorët bllokojnë rrugën në Pogradec

Rreth 200 banorë të fshatit Zagorcan të Pogradecit u ngritën në protest sot duke bllokuar rrugën nacionale Korçë - Pogradec. Bëhet e ditur se...

Banorët e ish-Stacionit të Trenit përleshen me policinë, tre gra humbasin ndjenjat

Tre gra kanë humbur ndjenjat nga përleshjet mes policisë dhe protestuesve. Banorët te stacioni i Trenit në Tiranë janë hedhur në protest sot kundër shembjes...

Dibër, banorët e Hoteshit kundër HEC-it të Skavicës

Banorët e fshatit Hotesh në Dibër, zona që preket më shumë nga HEC-i i Skavicës dhe Katundit të Ri, thonë se nëse konkretizohet projekti,...

Protestë para zyrës së Veliajt, taksistët bllokojnë rrugën me makinat e tyre

Sindikata e taksistëve ka dalë në protestë para Bashkisë si dhe kanë bllokuar rrugën me automjetet e tyre duke kërkuar ndalimin e informalitetit. Dhjetëra...

Mbifaturimet, Prokuroria nis hetimet ndaj UKT-së

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet në lidhje me skandalin e mbifaturimeve në Ujësjellësin e Tiranës. “Ndërhyrje e paligjshme në rrjetet kompjuterike” dhe “shpërdorim...