Rruga e Kombit, “fati” i koncesionarit vendoset në fund të muajit

Në fund të muajit qershor pritet të vendoset fati i koncensionit të mirëmbajtjes së Rrugës së Kombit. Burime zyrtare të Ministrisë së Transportit dhe...

BB: Mbaron epoka e çmimeve të ulëta, mallrat nisin rritjen nga ky vit

Banka Botërore ka parashikuar së fundmi fitime më të larta për mallrat industriale të tilla si energjia dhe metalet në vitin 2017, për shkak...

1 pensionist ndër 4 pa pension, “ILO”: Shqipëria e fundit në rajon

Në Shqipëri jo të gjithë ata që janë në moshë pensioni, realisht marrin një pension. Në vendin tonë, norma e atyre që përfitojnë pension...

Protestë kundër ministrit Klosi: S’mund të presim…

Aktivisti Arben Kola ka qenë i ftuar në studion e lajmeve në Fax News, ku ka paralajmëruar një protestë që do të mbahet ditën...

PD replikë me ministren Xhaçka për “mirëqenien” në Berat

Heqja e 517 familjeve beratase nga ndihma ekonomike është interpretuar si sukses i qeverisjes dhe rritje e ekonomisë së këtyre familjeve nga ana e...

Jeta dhe vdekja në Kamëz, midis kryeqytetit dhe traditës së qëmotit

Të rinj. Të bukur. Nën veshje t’lira. Të pastër. Të qeshur. Shëndetmirë. Të gjallë. Të zhurmshëm. Të thjeshtë. Ëndërrimtarë… Këto janë tiparet e menjëherta...

Jeta e trishtë e shqiptarëve, shpenzime vetëm për mbijetesë

Janë shifrat zyrtare të INSTAT që flasin. Shqiptarët kanë harruar se çfarë është argëtimi në familjet e tyre, ndërsa kanë ngushtuar në maksimum shpenzimet...

Kanceri bën kërdinë, dy llojet e tumorit dhe shkaqet që po marrin shumë jetë...

Kanceri i gjirit është vrasësi numër një i grave, e për këtë janë ndërmarrë fushata të shumta sensibilizuese që gratë të kryejnë kontrolle të...

Pacientët me talasemi thirrje qeverisë: Të rimbursohet medikamenti i ri

Shoqata e pacientëve të prekur nga talasemia i bën thirrje qeverisë që të përfshijë në listën e rimbursimit për vitin 2018 medikamentin e ri...

Beqaj tarifë 30 mijë lekë për dy vizita, 40 mijë lekë për një raport...

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka vendosur që vizita e mjekut okulist apo otorino-laringologut të bëhet me pagesë edhe për të siguruarit. Nëse kjo...