Qyteti i Patosit pa treg, tregtarët: Pagujamë taksat rregullisht, por punojmë në kushte mjerane

Rreth 300 tregtarë ambulantë të qytetit të Patosit shesin mallrat e tyre industrial por dhe të fruta perimeve në trotuare. Për 30 vjet ende nuk...

Tallja e Ramës, u fali bizneseve VIP, 65 milionë euro, u kërkon të japin...

Teksa kryeministri u kërkoi bizneseve VIP të paguajnë 2% të dividendit, shumë kjo që në një vit normal, llogaritet të arrijë në rreth 4-5...

Ç’po ndodh me transportin urban? Qytetarët të revoltuar: “Tirana e Re” linja më mizerabël

Çfarë ndodh me transportin urban në kryeqytetin me thuajse 1 milionë banorë, katër vjet pas rritjes së çmimit të biletës? “Faktoje” konstatoi se masat...

Eurostat: Shqipëria me numrin më të madh të emigrantëve në Europë

Si pasojë e nivelit të lartë të emigracionit, Shqipëria u rendit në vendin e 10 në rang europian si një nga përfituesit më të...

Edhe spe kryeqyteti nuk ka ujë, fatura e ujit vjen më e shtrenjtë se...

Njeriu qe la pa uje Tiranen, lavderohet se leu vijat e bardha te nje rruge. Kjo ndodh vetem ne Shqiperi. Ka shume reklame dhe...

Elvis Naçi: 5000 fëmijë jetimë do kurohen falas në Spitalin Continental

5000 fëmije jetimë tashmë do të kenë një trajtim special mjekesor dhe mbi të gjitha pa asnjë pagesë. Lajmin e ka dhënë Elvis Naçi...

Qytetarët paguajnë energjinë, shteti jo, borxhi i institucioneve arrin në 588 milionë euro

Paguesit më të rregullt të energjisë elektrike në vend mbeten familjarët të cilët kanë vijuar të ulin borxhin e tyre ndaj kompanisë së shpërndarjes...

Vetëm në Prizren janë strehuar 2 mijë persona nga Shqipëria

Pas tërmetit, i cili ka goditur Shqipërinë më 26 nëntor, numri i personave të ardhur nga ky shtet dhe që kanë hyrë në territorin...

Betonizimi i Tiranës në shifra të frikshme, shtohen 1.3 milionë metra katrorë në 9...

Është ende herët për të thënë nëse tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit do të frenojë ndërtuesit, por të dhënat flasin që deri në fund...

Bashkia e Shkodrës vë në dispozicion të familjeve të prekura nga tërmeti të gjitha...

Bashkia e Shkodrës e drejtuar nga kryebashkiakja Voltana Demi njoftoi se, po ndjek në vazhdimësi, me dhimbje e shqetësim situatën e jashtëzakonshme të krijuar nga...