Çmimet më të larta të biletave, aeroporti 17 milionë euro fitim

Tirana International Airport (TIA), që menaxhon me koncesion Aeroportin e Rinasit, ka publikuar bilancin e vitit 2016. TIA, e cila vitin e kaluar u shit...

“Shëndetësia falas” dhe e vërteta me Qendrën e Sterilizimit

Demokrati Tritan Shehu ka reaguar në lidhje me aktualitetin politik në vend, ndërsa nuk kurseu sulmet për Kryeministrin Edi Rama. Me anë të një...

Bashkitë e majta, rekord në tarifat e larta për ujin

Familjarët në qytetin e Korçës janë ata që paguajnë tarifën më të lartë për m3 për ujin e pijshëshëm, ndërsa Bulqiza është qyteti që...

Turqia pret turistët nga Shqipëria

Situata politike dhe kërcënimet për terrorizëm kanë lënë indiferentë shqiptarët, që të joshur nga çmimet e ulëta kanë rritur kërkesën për të kaluar pushimet...

Banorët përplasen me kryebashkiakun e Ramës: Gjeni zgjidhje mos na sillni patate

Dritan Leli, kryetar i Bashkisë së Vlorës priste ta falenderonin në Novoselë, kur u shkoi banorëve të përmbytur me makarona, sheqer dhe miell. Në...

Duke punuar të gjithë bashkë do ta bëjmë Autizmin të flasë…

Dr.Liri BERISHA Presidente e Fondacionit “Fëmijët Shqiptarë” Pse sot flitet kaq shumë për autizmin? Çfarë po ndodh sot në mbarë botën dhe tek ne kur statistikat...

Skandal/ Rama porosit makinën e re të luksit 649 milionë lekë me paratë e...

Një makinë e re superluksoze dhe përtej çdo imagjinate është porositur nga Rama me 9 Janar të këtij viti. Makina është porositur tek miku...

Vdekjet në Shqipëri u shtuan, ku i çoi Rama milionat e check up?

Vdekjet në Shqipëri janë shtuar së tepërmi gjatë këtyre viteve të fundit ndërsa u milionat e check up kanë shkruar në drejtim të paditur....

Paratë e prindërve mbajnë hapur kopshtet publike të Tiranës

Ina Kasimati është nënë kryefamiljare që kujdeset e vetme për dy djemtë e saj. Për të voglin 4-vjeçar ka zgjedhur kopshtin publik nr. 22,...

Shqiptarët vijojnë të kryesojnë listën e azilkërkuesve në Europë

Në të dhënat e Eurostat për azilantët në Bashkimin Europian gjatë 2016-ës, rezulton se në total gjatë vitit të kaluar ka pasur 43265 kërkesa...