Raporti: Femrat lënë fshatrat dhe zbresin në qytete

Dinamikat e popullsisë për vitin 2015 tregojnë për një zhvendosje të popullsisë drejt zonave urbane, por kjo tendencë rezulton të jetë më e theksuar...

Mziu pret përfaqësues të qeverisjes vendore nga Britania e Madhe

Kryetari i Bashkisë Kamëz, Xhelal Mziu, priti dje përfaqësues të qeverisjes vendore nga Britania e Madhe dhe Kosova për çështjet e inovacionit dhe informimit....

Protesta para kryeministrisë, ARMO-s, mjerimi i 1200 punonjësve 10 muaj pa paga

Teksa Parlamenti po ziente nga debatet e deputetëve me njëri-tjetrin, pakkush e kishte mendjen pak metra më tej, aty ku dje paradite kishte zbritur...

Rriten me 8.8% veprat penale të krimit kompjuterik

Me sofistikimin e teknologjisë, “përparojnë” dhe metodat e vjedhjeve e mashtrimeve. Tashmë nuk duhet të ruash vetëm kuletën, apo sende të tjera me vlerë,...

Reagon Bashkia Kamëz: Veliaj dordolec bastard, hoqi nga ndihma ekonomike 6 mijë familje

Bashkia Kamëz ka reaguar sot ndaj kreut të Bashksië së Tiranës, Erion Veliaj për racizmin ndaj banorëve të Kamzës. Në një njoftim për shtyp...

Kompania e akuzuar për “korrupsion” kërkon koncesionin e ndriçimit të qyteteve

Besar LIKMETA Më 27 prill, Këshilli i Ministrave miratoi një vendim për përcaktimin e Ministrisë së Energjisë dhe Industrisë si autoriteti që do të administrojë...

Paste Magazine: Vizitoni Beratin

Bridget Nurre Jennions, e cila shkruan për Paste Magazine ka publikuar pjesën e dytë të artikullit të saj me titull “Një Ballkan që të...

Mziu në Turqi me ftesë të Unionit të Bashkive në Samitin Ndërkombëtar për Integrimin...

  Kryetari i Bashkisë Kamëz, z. Xhelal Mziu, gjendet në Turqi, i ftuar nga Unioni i Bashkive të Turqisë për të marrë pjesë në Samitin...

Largimi nga Shqipëria nuk ndalet: FMN: kjo po sjell ndikim negativ

Vendet e Ballkanit Perëndimor po përballen me rënie të madhe të popullsisë në moshë pune, e për pasojë veç të tjerash efektet në zhvillimin...

Papunësia sfidë, arsye e largimit të të rinjve nga Shqipëria

Arben MUKA Elona, është një 24-vjeçare që jeton prej 5 viteve bashkë me familjen e saj në Tiranë. Ka mbaruar shkollën e lartë për gjuhën...