Ndryshon ligji në Gjermani, tani me letra të rregullta nëse siguron një kontratë pune

Tё punosh nё Gjermani si i huaj nga njё vend jashtё BE? Kjo nuk ёshtё kaq e thjeshtё. Gjermania asnjёherё nuk e ka parё...

Të drejtat e fëmijëve, indeksi ku Shqipëria qëndron e fundit në rajon

Nuk ka kaluar shumë kohë që nga ngjarja e bërë publike për dhunimin e fëmijëve në një institucion arsimor parashkollor në Tiranë, ndërkohë që...

Shkolla “Ibrahim Rugova” fiton kampionatin e shkollave të mesme Kamëz, Mziu: Do të kthehet...

Në kujdesin e veçantë të Kryetarit të Bashkisë Kamzë, z. Xhelal Mziu është mbyllur me sukses kampionati i futbollit të shkollave të mesme të...

Mziu inspekton investimet e reja në Paskuqan në rrjetin e kanalizimeve, rrugë dhe riparim...

Mbi 55% të vlerës së buxhetit të Bashkisë Kamëz për vitin 2016 është parashikuar për investime publike, pjesa më e madhe e të cilave...

KE kundër shkatërrimit të Vjosës

Komisioni Europian është shprehur kundër ndërtimit të një hidrocentrali mbi lumin Vjosa. Eurodeputetja Ulrike Lunaçek tha pak kohë më parë se, qeveria shqiptare duhet...

Rrëfimi i tmerrshëm: Si ma dhunuan hetuesit e Sigurimit seksualisht gruan dhe vajzën

Agron Canaj, një inxhinjer elektrik me interesa për librat, një mesnatë tetori 1974 arrestohet nga Sigurimi, që kërkon prej tij një deklaratë bashkëpunimi me...

Sa kanë ndryshuar tarifat e studimeve nga viti 2013, rritje deri në 30 për...

Luçiano BOÇI Rektorët e universiteteve publike, me të drejtë deklaruan me modesti se ato nuk i kanë rritur tarifat e studimit për këtë vit, në...

Qeveria e dha koncesionin e Rrugës së Kombit me 33% më shumë se sugjerimi...

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku nëpërmjet një statusi në Facebook, ka publikuar një tabelë të ekspertëve ndërkombëtarë të pajtuar nga vetë qeveria, për...

Gazetari i shkruan për nënën e sëmurë, ministrja hesht, reagon deputeti: “Moj zonjë, ku...

Një gazetar i ka shkruar Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu lidhur me mungesën e ilaçeve në spitalin Onkologjik, duke qënë se e ëma e...

Vdekjet në Shqipëri u shtuan, ku i çoi Rama milionat e check up?

Vdekjet në Shqipëri janë shtuar së tepërmi gjatë këtyre viteve të fundit ndërsa u milionat e check up kanë shkruar në drejtim të paditur....