Shëndetësia falas? Çmimet për shëndetin drejt rritjes

Teksa Shqipëria ka shpenzimet për shëndetin në nivelet më të ulëta në Europë në raport me Prodhimin e Brendshëm Bruto, e sigurt është që...

Ndotje masive e lumenjve në Shqipëri

Thuajse të gjithë lumenjtë e Shqipërisë paraqesin norma të larta ndotjeje, ndërkohë që më problematike gjendja mbetet në basenin Ishëm–Erzen dhe atë të Semanit....

Rreziku që i vjen liqenit të Ohrit nga Pogradeci

Liqeni i Ohrit cilësohet si më i vjetri në Europë dhe me një biodiversitet të rrallë që e klasifikon ndër më të veçantët dhe...

Shqiptarët të katërtët në Europë për pirjen e duhanit

Që shqiptarët janë një popull duhanpirës dhe nuk heqin dorë nga vesi, edhe pse ai po bëhet gjithnjë më i shtrenjtë, këtë e konfirmojnë...

Kulla e Tërmetit tek “Uji i Ftohtë” në Tepelenë

Kujdes, mos gaboni të rrisni shpejtësinë! Në kthesën e Ujit të Ftohtë në Tepelenë, rrezikoni të përfundoni në katin e tretë të një hoteli… Nuk...

Denoncimi: OSHEE më la 10 muaj pa drita se nuk pagova faturën abuzive 880...

Një qytetar denconon në “Boldnews.al” Operatorin e Shpërndarjes së Energjisë Elektrike se e ka lënë mbi 10 muaj pa drita. Shtetasi i quajtur Andon...

Vendet me më shumë diell, Shqipëria renditet e 8-ta në Europë

Dielli është ilaç për shpirtin dhe për trupin. Por shumë vende në botë janë të kufizuara nga kënaqësia që të falin rrezet e diellit....

Tarifa deri në 45 euro për “Rrugën e Kombit”

Kompania fituese e koncesionit të rrugës së "Kombit" ka instaluar sistemin e pagesave dhe ka nisur të dielën fazën e testimit. Të gjithë ata...

Vrasja në Tiranë/ Ja çfarë shkruajnë mediat suedeze për Mario Majollarin: “Po më refuzuat...

“Shqiptari merr ekspuls pavarësisht nga kërcënimi me vdekje, vritet me armë zjarri”. Kështu shkruajnë mediat suedeze një ditë pas vrasjes së 28-vjeçari Mario Majollari,...

Punësimi sezonal në SHBA, aplikimi dhe kush mund të kualifikohet për vizë

Ambasada amerikane në Tiranë rikujton edhe një herë kriteret e aplikimit në Programin Veror të Punësimit në SHBA, ku ndër të tjera thuhet se...