Koncesioni i ri, do paguani 400 miliardë lekë për oligarkët në “shëndetësinë falas”

Aleksandra BOGDANI Qeveria finalizoi koncesionin e katërt në sektorin e shëndetësisë, nën hijen e dyshimeve mbi integritetin e njërës prej kompanive fituese dhe me një...

Duke punuar të gjithë bashkë do ta bëjmë Autizmin të flasë…

Dr.Liri BERISHA Presidente e Fondacionit “Fëmijët Shqiptarë” Pse sot flitet kaq shumë për autizmin? Çfarë po ndodh sot në mbarë botën dhe tek ne kur statistikat...

Kulla 30 metra të larta tek liqeni, nis betonizimi në pronën publike, i jepen...

Ina ZHUPA Disa muaj më parë, në shtator të vitit të kaluar, Partia Demokratike publikoi disa dokumenta zyrtare që zbuluan para qytetarëve planin e Erion...

I Çmenduri jep me koncesion edhe rrugën Tiranë-Elbasan, qytetarët do paguajnë për kalimin

edhe perPavarësisht faktit që rruga Tiranë-Elbasan ka mbetur e papërfunduar, qeveria ka vendosur që të hapë një tender për kompaninë që do të vjelë...

Pushimet e padrejta nga puna të Ramës, shqiptarët paguan 13.4 milionë euro në...

Buxheti i shtetit kreu rreth 2700 pagesa gjatë vitit të kaluar për të shlyer dëmshpërblimet e vendosura nga gjykatat për pushime të padrejta nga...

Protesta që edhe Rilindjen do ta shpëtojë nga dhimbjet e një modeli që po...

“Monitor” Është e kotë të kërkoni udhëheqës të protestës së studentëve këtë dhjetor, megjithëse ka përpjekje për ta përzier me qëllime pushteti. Ata nuk janë...

Veliaj fshihet/ Protestuesit rrethojnë Bashkinë, deputetët e opozitës mbështesin banorët

Banorët e Unazës së Re janë organizuar sërish sot në ditën e tyre të dhjetë të protestës, sërish përpara bashkisë së Tiranës. Protestës së tyre...

Ja si policët e Veliajt dhunojnë një grua të moshuar dhe i grabisin qesen...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetin social denoncimin mbi sjelljen e policisë bashkiake të Erjon Veliajt me qytetarët. Në videon e postuar shfaqen...

Skandal/ Rama porosit makinën e re të luksit 649 milionë lekë me paratë e...

Një makinë e re superluksoze dhe përtej çdo imagjinate është porositur nga Rama me 9 Janar të këtij viti. Makina është porositur tek miku...

Ministri i Tregtisë së Kosovës: Jemi kundër taksave të larta në Rrugën e Kombit...

Të gjithë zërat nga Kosova flasin për dëm të biznesit që u shkaktohet nga taksa e lartë e qeverisë shqiptare për Rrugën e Kombit....