Ministrja flak në rrugë 66 mësuese, Rama u mbyll derën e Kryeministrisë

66 mësuese në Tiranë, që kanë punuar me nxënës me aftësi ndryshe, do të hidhen në rrugë falë një urdhri të ministres së Arsimit,...

Shifra tronditëse. 10 mijë shqiptarë aplikuan për azil në vendet e BE nga Janari...

Vazhdon braktisja e madhe e vendit. Qindramijëra të larguar dhe mijëra të tjerë që vazhdojnë të ikin për çdo ditë. Sipas të dhënave të...

Denoncimi i KLSH: Prerje masive e pyjeve, dërgohen për eksport, moratoriumi ka vdekur

KLSH përfundoi auditimin e performancës me temë “Efektiviteti i menaxhimit dhe administrimit të fondit pyjor dhe kullosor” të ushtruar në Ministrinë e Turizmit dhe...

Do vendosen stola betoni dhe kioska, Fusha e Veliaj shkepin sërish bulevardin, bllokohet trafiku

Gerard GEGA Bashkia Tiranë devijoi sot trafikun në Bulevardin Zogu I, pasi kompania Fusha shpk nisi rindërtimin e tij. Sikurse Exit.al lajmëroi në muajin mars, Fusha...

Shpërthen tuneli me fekale tek “Varri i Bamit” në Tiranë, Veliaj nuk ndërhyn për...

Një nga zonat më të populluara në Tiranë, Varri i Bamit rrezikohet nga epidemia. Shakak është bërë shpërthimi i fekaleve në një tunel që...

KLSH: Vetëm 550 milionë lekë nga bashkitë për banesat sociale

“Efektiviteti i Programeve Sociale të Strehimit” KLSH përfundoi auditimin e performancës me temë “Efektiviteti i Programeve Sociale të Strehimit” të ushtruar në bashkitë Tiranë, Korçë,...

Braktisja e vendit nuk ndalet, 8 mijë shqiptarë ikën në Gjermani vetëm në 2018

Zyra e Statistikave në Ëiesbaden bën të ditur se në Gjermani gjatë vitit 2018 kanë ardhur 1.185.000 persona me shtetësi të huaj nga vendet...

Rrëfimi i tmerrshëm: Si ma dhunuan hetuesit e Sigurimit seksualisht gruan dhe vajzën

Agron Canaj, një inxhinjer elektrik me interesa për librat, një mesnatë tetori 1974 arrestohet nga Sigurimi, që kërkon prej tij një deklaratë bashkëpunimi me...

Mziu përuron përfundimin e punimeve në 3 investime të Bashkisë në Kamëz dhe Paskuqan

Vazhdon me intensitet puna në territorin e Bashkisë Kamëz. Punimet në infrastrukturën rrugore po inspektohen sistematikisht nga kryetari i Bashkisë Kamëz Xhelal Mziu. Në...

Raporti: Dy herë më e varfër se vendet e tjera në Ballkan, 31% nuk...

“Kafshatë që s’kapërdihet asht, or vlla, mjerimi, kafshatë që të mbetë në fyt edhe të zë trishtimi”. ‘Poemës së Mjerimit’ të Migjenit, e shkruar...