Afera me ndërtimin e rrugës, dhjetëra hektarë ullishte priten nga qeveria

Është përkeqësuar gjendja në ullishtet e bregut, ku prerja dhe shkatërrimi abuziv vazhdojnë pa ndërprerje. Banorë të zonës ankohen dhe akuzojnë qeverinë. Drejtuesi i...

Papunësia tek të rinjtë 40%, PD subvencionim bizneseve që do punësojnë të rinjtë

“Tarifat do të ulen, arsimi i lartë do të garantohet për të gjithë ata që e dëshirojnë dhe ne do të bashkëfinancojmë në mënyrë...

Ushtarakët e FA: Hetimi i Mimit për rrëzimin e helikopterit i manipuluar

Ushtarakë të Forcave Ajrore denoncojnë manipulimin e hetimit të Ministrisë së Mbrojtjes për rrëzimin e helikopterit EC 145 në Liqenin e Shkodrës. Ministria e...

Hetime në Holandë: Frroku s’ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar

Holanda po heton se përse Arben Frroku nuk ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga policia shqiptare. Fakti që Frroku nuk është shpallur në kërkim...

Pronat e reja që Rama i jep Kokëdhimës, Kaselit dhe Lucës

Partia Demokratike denoncoi dje para mediave dhe opinionit publik një skemë korrupsioni që shënon një tjetër kulm të babëzisë së Edi Ramës dhe oligarkëve...

Rama “show” me projektet e financuara dhe të nisura nga qeveria e PD

Edi Rama u shfaq dje duke inspektuar punimet në rrugën Qukës-Qafë Plloçë, ndërsa e prezantoi këtë projekt si një investim të qeverisjes së drejtuar...

‘Kronos’, miku i Ramës e Ahmetajt, 11 miliardë lekë tendera nga OSHE

Partia Demokratike denoncoi dje një rast flagrant se si miqtë e afërt të Ramës dhe ministrave të tij përfitojnë dhjetëra tendera milionash pa asnjë...

Ahmetaj qesharak, paketë shpëtimi për ekonominë duke sulmuar opozitën

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku reagoi dje ndaj prezantimit të paketës së shpëtimit për ekonominë nga ana e ministrit të Ekonomisë, Arben Ahmetaj.  “Në vitin...

Çfarë fsheh fitorja e Vuçiç

Cristina Maza Ditën e dielë, më 24 prill, Serbia mbajti zgjedhjet parlamentare që shumë prej vëzhguesve ndërkombëtarë i quajtën si një lloj referendumi ndaj...

Deklaratat e Lu për Frrokun dhe Shullazin 5 muaj më parë

Në nëntor të vitit të kaluar, 5muaj më parë, përmes një deklarate të fortë, ambasadori amerikan, Donald Lu përmendi pikërisht Arben Frrokun dhe Emiljano...