Mediu: Modeli i qeverisë është pasurimi me mjete korruptive e kriminale

Në takimin me strukturat e Partisë Republikane të Shkodres Kryetari Fatmir Mediu e vlerësoi qeverisjen aktuale si më të keqen e 25 viteve të...

KLSH, shifrat e zhvatjes së parave publike

- Në fushën e shitjes dhe dhënies me qira të pasurisë shtetërore në shumën 100,484,212 mijë lekë ose 733.4 milionë euro; - Shkelje të disiplinës...

Qoka me tender e Tahirit, 319 milionë lekë për ofertën më të lartë dhe...

Qendra e Shërbimit dhe Administrimit të Mjeteve të Transportit, institucion nën varësinë e Ministrisë së Brendshme, ka tenderuar shërbimin “Blerje pjesë këmbimi për grup...

Padi në gjykatë për Veliajn

Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës kanë dorëzuar dje në Gjykatën Administrative një padi ndaj Veliajt, për mosrespektimin e vazhdueshëm të ligjit...

PBDNJ: Rama-Kokëdhima, terror ndaj qytetarëve dhe gjenocid me pronat në Himarë

Partia e Bashkimit për të Drejtat e Njeriut ka akuzuar dje Ramën e Kokëdhimën se po kryejnë një “gjenocid” të mirëfilltë me pronat në...

Rama kërkon borxh nga paratë e kujdesit shëndetësor të qytetarëve

Kriza financiare ka detyruar qeverinë të kërkojë edhe paratë e sigurimeve shëndetësore, që janë pagesa të qytetarëve për efekt të kujdesit të garantuar shëndetësor....

Kullën tek stadiumi Shullazit, tokën tek aneksi “Hakmarrjes”

“Edi Rama po fsheh planin e tij, për të kthyer në pallat fushën tek aneksi i Stadiumit “Qemal Stafa” për të ndërtuar një kullë...

2.2 miliardë dollarë të vjedhura në dy vjet, 88 milionë USD tendera për 11...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë publike me shifra dhe emra konkretë, vjedhjet, abuzimet me paratë e shqiptarëve dhe kompanitë që përfitojnë...

Berisha-Ramës: Vendin e ke në burg për vjedhjet

Rama e Meta në minorancë pa bandat, me krimin s’ka zgjedhje Ish-kryeministri Berisha sqaroi mbrëmë në emisionin “Studio e Hapur” e gazetares Eni Vasili deklaroi...

90 milionë USD shpenzime për luks, 46.2% e familjeve nën 5 USD në ditë

Basha u ndal dhe tek abuzimi i OSHEE me mbifaturimin e energjisë elektrike dhe me çmimin e rritur që sipas ERE ka prekur 56%...