Pajisja hyri me 12 mars nga Durrësi në bagazhin e një makine me targa...

Nga Blendi FEVZIU Debati mbi një pajisje ilegale përgjimi ka dominuar dhe duket se do të dominojë javën politike që sapo nisi. I kthyer nga...

Gjykata e Tiranës, në 2015-ën u trefishua numri i falimenteve të bizneseve

Çështjet e falimentit në Gjykatën e Shkallës së Parë gjatë vitit 2015 pothuajse u trefishuan. Statistikat tregojnë se u regjistruan në total 64 çështje...

Prokuroria, asnjë përgjigjie nga ambasada e Interforca italiane

Prokuroria Tiranës ende asnjë përgjigjie nga Ambasada dhe interforca Italiane, për aparaturen që dyshohet se përdoret nga policia e shtetit për përgjimin e celularëve. Burime...

DEA amerikane përjashtoi Tahirin nga hetimi për baronin e drogës, Balilaj

Për shkak të lidhjeve të drejtpërdrejta me atë që u quajt nga mediat dhe “CNN” si “Eskobari i Ballkanit”, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri...

PS nuk pranon që të dëgjohen Llalla dhe Ajazi

Deputetët socialistë refuzuan dje thirrjen në seancë dëgjimore të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, Prokurorit të Përgjithshëm, kreut të Policisë së Shtetit dhe atij...

Raporti: 1 në çdo 2 qytetarë, ryshfet për shërbimet falas nën presionin e zyrtarëve

Studimi i fundit i Southeast Europe Leadership for Development and Integrity mbi korrupsionin në Shqipëri për vitin 2016 tregon se numri i qytetarëve që...

Berisha me USAID: Krimi i lidhur me qeverinë rrezikon stabilitetin

Ish-Kryeministri ka denoncuar lidhjet e krerëve të qeverisë me krimin e organizuar gjatë një takimi që ka zhvilluar dje me Thomas O’Melia, ndihmës administrator...

Pranga Tahirit, deklaron në intervistë përgjimet pa ligj

Ministri i Krimit, Tahiri deklaroi dje gjatë një interviste në “Top Story” se qeveria është e vendosur që të përgjojë qytetarët edhe pse ligji...

Basha: Përgjimet, krim shtetëror, pajisja pa lejen e Prokurorisë

Kreu i PD, Lulzim Basha e cilësoi dje përdorimin e pajisjes së përgjimit nga Policia e Shtetit pa lejen e Prokurorisë një krim shtetëror....

“Corriere della Sera”: Familjarë të Grillos shitën pajisjen e përgjimit

Klemend Balili është një menaxher i shtetit, një i besuar i qeverisë shqiptare. 7 kuintalë marijuanë të destinuara për në Milano. Trafikatët preferojnë kryeqendrën...