Grusht shteti i mazhorancës, kundër zbatimit të Kushtetueses, nuk dorëzon dy deputetët

Mazhoranca nuk ka lejuar dje dorëzimin në Gjykatën Kushtetuese të mandatit të dy deputetëve, të cilët në shkelje të hapur të ligjit të konfliktit...

Laboratori i drogës në Xibrakë dhe langoi Balla

Partia Demokratike reagoi dje ndaj shpifjeve dhe trillimeve të Edi Ramës të fabrikuara përmes deputetit të tij Taulant Balla. Në një reagim për mediat,...

Shkrirje e Parlamentit, nuk e meriton të vazhdojë edhe një ditë të vetme

Ish-Kryeministri Berisha kërkoi dje shkrirjen e Parlamentit ndërsa deklaroi se ky institucion i shndërruar tashmë në një bastion të krimit dhe kusarëve ka humbur...

Rama i jep 500 mijë euro kompanisë gjermane për konsulencë

Kompania gjermane do të sigurojë ekspertizën e nevojshme për koordinim dhe bashkëpunim në nivel politik, ndërmjet qeverisë shqiptare dhe qeverive të shteteve të Ballkanit...

Byroja Kombëtare e Hetimit, arrihet kompromisi për pavarësinë nga qeveria

Komisioni i Posacëm i Reformës në Drejtësi arriti sot kompromisin që Byroja Kombëtare e Hetimit (BKH) të jetë në varësi të Prokurorisë. Ky është...

Deputetja Hafizi: Ndjehem e rrezikuar nga dhuna e Ramës

Incidenti me Ben Blushin në Elbasan e ka frikësuar deputeten Mimoza Hafizi, aq sa thotë se do ta mendojë pjesëmarrjen e saj në aktivitetet...

Skandali/Ahmetaj, filmohet në Ohër me kinezët, duan 360 milionë euro për Koçon me Rrugën...

Projekti i “Rrugës së Arbërit” është bërë nga një studio shqiptare mbi 10 vite më parë. Deri më tani janë ndërtuar gjatë qeverisë Berisha 37...

Rama-ambasadorit: Do e heq Ndokën, por thuaj Berishës të mos e shajë

Çmenduria. Ish-Kryeministri Berisha ka bërë publike një takim me një ambassador të cilit nuk i ka përmendur emrin. Ai tha në Parlament se ambasadori pasi...

Basha: Shqipëria, i vetmi vend në Europë ku populli po varfërohet e qeveria po...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me tregtarë në Poshnje si dhe me banorë të Lapardhasë, Velabishtit dhe Urës Vajgurore të rrethit...

Si deputeti Kokëdhima shiste internet edhe për azilin e pleqve

Kompania “ABISSNET” në të cilën Kokëdhima zotëronte 100% aksionet e saj i ka shitur internet edhe azilit të pleqve në Fier. Data e realizimit...