Përgjimet, Berisha i bën apel Parlamentit italian për hetime

Ish-Kryeministri Berisha i bëri dje thirrje Parlamentit italian dhe Ministrisë së Brendshme italiane që në mënyrë zyrtare të hetojnë skandalin e përgjimeve në Shqipëri...

Trafikanti i drogës së Kavajës Roshi kërcënon deputetin Blushi

Deputeti socialist, Ben Blushi ka bërë publik dje një mesazh kërcënues që i ka ardhur në telefon fill pasi ka mbajtur një fjalim në...

Europol: Shqipëria, jo pjesë e operacionit për Klement Balilin

Ish-Kryeministri Berisha publikoi deklaratën zyrtare të Europol, e cila hedh poshtë pretendimet e ngritura nga Rama se në operacionin e organizuar nga Greqia, me...

KQZ fsheh formularët e krimeve e të zgjedhurve të pushtetit në Parlament e Bashki

Dje ka skaduar afati ligjor i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të publikuar në faqen e tij zyrtare, formularët e dekriminalizimit. Kryetari i Grupit...

Presidenca: Rama, i paburrë, sjellje ordinere në Parlament

Presidenca ka reaguar ashpër dje ndaj deklaratave skandaloze të Kryeministrit Rama në Parlament, i cili në mënyrë të paprecedent sulmoi dhe fyeu Presidentin, Bujar...

Tahiri ka shndërruar policinë në kupolën e mbrojtjes së krimit

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka akuzoi ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri se e ka shndërruar policinë në një kupolë në mbrojtje dhe një...

Mashtrimi i kreut të Policisë: Nuk ka pajisje përgjimi

Çako nuk i’u përgjigj asnjë pyetjeje të anëtarëve të komisionit ndërsa të vetmet përgjigje që dha ishin se pritet që konkluzionet t’i japë Prokuroria Drejtori...

Pse emri i Grillos të Interforcë del tek droga dhe përgjimet?

Në korrikun e vitit 2015, Michele Grillo, shefi i misionit të Interforcës italiane në Tiranë, udhëtoi bashkë me drejtorin e Policisë Haki Çako e...

Kokëdhima i mori para Balilit për ta bërë Drejtor

Dega e Partisë Demokratike Delvinë deklaron se, ish-deputeti i PS, Koço Kokëdhima po përdor dëshmitarë të rremë për të fshehur lidhjen e tij me...

Jo reformë për ti gjetur vende pune Dvoranit dhe Ibrahimit

-Pse duhet një draft paralel zoti Basha kur është rënë dakord që baza e Reformës në Drejtësi të jetë drafti i dy ekspertëve të...