Basha bashkëbisedim me gazetarët: Mbështetje nga SHBA për “fatin” e Al Kaponëve shqiptarë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me gazetarët. Basha ka folur vizitën e suksesshme ën SHBA dhe për disa nga...

Vrasja në Gjirokastër, PD: Autori levë e Tahirit, nuk arrestohet se ka të atin...

  Partia Demokratike akuzoi Policinë e Shtetit se nuk ka gjetur ende vrasësin e e ngjarjes së ndodhur në Gjirokastër pak ditë e më parë,...

Skandal, ministri presion Kushtetueses për pronat, Presidenti: E paprecedentë

Përmes një akti të paprecedent, ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani bëri publikisht presion dje ndaj Gjykatës Kushtetuese në lidhje me ligjin e pronave. Ky...

Grusht shteti i mazhorancës, kundër zbatimit të Kushtetueses, nuk dorëzon dy deputetët

Mazhoranca nuk ka lejuar dje dorëzimin në Gjykatën Kushtetuese të mandatit të dy deputetëve, të cilët në shkelje të hapur të ligjit të konfliktit...

Laboratori i drogës në Xibrakë dhe langoi Balla

Partia Demokratike reagoi dje ndaj shpifjeve dhe trillimeve të Edi Ramës të fabrikuara përmes deputetit të tij Taulant Balla. Në një reagim për mediat,...

Shkrirje e Parlamentit, nuk e meriton të vazhdojë edhe një ditë të vetme

Ish-Kryeministri Berisha kërkoi dje shkrirjen e Parlamentit ndërsa deklaroi se ky institucion i shndërruar tashmë në një bastion të krimit dhe kusarëve ka humbur...

Rama i jep 500 mijë euro kompanisë gjermane për konsulencë

Kompania gjermane do të sigurojë ekspertizën e nevojshme për koordinim dhe bashkëpunim në nivel politik, ndërmjet qeverisë shqiptare dhe qeverive të shteteve të Ballkanit...

Byroja Kombëtare e Hetimit, arrihet kompromisi për pavarësinë nga qeveria

Komisioni i Posacëm i Reformës në Drejtësi arriti sot kompromisin që Byroja Kombëtare e Hetimit (BKH) të jetë në varësi të Prokurorisë. Ky është...

Deputetja Hafizi: Ndjehem e rrezikuar nga dhuna e Ramës

Incidenti me Ben Blushin në Elbasan e ka frikësuar deputeten Mimoza Hafizi, aq sa thotë se do ta mendojë pjesëmarrjen e saj në aktivitetet...

Skandali/Ahmetaj, filmohet në Ohër me kinezët, duan 360 milionë euro për Koçon me Rrugën...

Projekti i “Rrugës së Arbërit” është bërë nga një studio shqiptare mbi 10 vite më parë. Deri më tani janë ndërtuar gjatë qeverisë Berisha 37...