Studioja e sheshit, projektoi edhe shtëpinë e Ramës, nën hetim për korrupsion në Belgjikë

Një skandal që ka shpërthyer në Belgjikë me një tender të zhvilluar për studimin e fizibilitetit për realizimin e projekteve në Shqipëri ka nxjerrë...

Trafikanti në krye të OSHEE në Kurbin

Lekë Tuna është kreu i një grupi kriminal që vidhte dhe trafikonte makina, e pikërisht me Edi Ramën u shpërblye duke u bërë drejtori...

Farsa në PS, dje u mbushën kutitë, sot do të votohet

Deputeti i PS, Ben Blushi deklaroi nga Dibra se referendumi në PS i cili pritet të mbahet sot është një proces i manipuluar, pasi...

Tahiri sulmon gazetarin: Nuk më plas fare kush je ti

Pas dhunës verbale të ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, me gazetarin e “Zërit të Amerikës” në Shkodër, një tjetër ministër i kabinetit “Rama” përplaset...

CDU: PD, alternativa që i duhet Shqipërisë

Deputetët gjermanë do të mbështesin Partinë Demokratike si alternativë që i duhet Shqipërisë dhe shqiptarëve për të sotmen dhe të nesërmen e saj europiane....

Fleckenstein: Marrëveshje me opozitën për Reformën në Drejtësi

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein deklaron se, ai pret që rezoluta për integrimin europian të Shqipërinë të aprovohet nga një shumicë...

PE: Zbatoni dekriminalizimin, pa Reformë në Drejtësi s’ka negociata

Parlamenti Europian ka publikuar vlerësimet e tij në lidhje me raportin e vitit të shkuar për Shqipërinë, ku ka theksuar se Reforma në Drejtësi...

Basha ironizon: Rama si Borat, recetë për presidencialet në SHBA

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka ironizuar dje deklaratën e Ramës, i cili u shpreh dy ditë më parë, se nëse Donald Trump zgjidhet...

Luftë korrupsionit në shëndetësi

Departamenti i Shëndetësisë i Partisë Demokratike diskutoi programin për sistemin shëndetësor me mjekë dhe specialistë në qytetin e Lushnjës. Kreu i departmentit, Tritan Shehu...

BB: Shqipëria vendi me rënien më të madhe të rrogave në Europë, papunësia e...

Banka Botërore ka prezantuar raportin për “Ribalancimin e rritjes ekonomike” për vendet e rajonit. Raporti vlerëson se në Shqipëri papunësia mbetet e lartë dhe...