Pse u fsheh për dy muaj arrestimi i Frrokut në Holandë?

Arben Frroku, i dënuar me burg përjetë për vrasjen e Kryekomisar Dritan Lamaj është arrestuar në Holandë. Autoritetet holandeze konfirmuan dje ndalimin e Arben...

Skandal/ Tahiri fshehu kalimin e vrasësit Frroku nga sistemi TIMS

Arben Frroku u arratis nga Shqipëria më datën 20 qershor të vitit të kaluar, dy ditë para zgjedhjeve lokale, pasi e kreu misionin e...

PD nis organizimin për zgjedhjet, Basha: Do të nxjerrim vendin nga kriza

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur dje organizimin e partisë për zgjedhjet, si dhe prezantimin qytet më qytet dhe fshat më fshat të platformës...

Edi Rama lideri më kot në Europë

Kryeministri shqiptar, Edi Rama cilësohet si lideri më i papërfillshëm e më i dobët në Europë. Vlerësimi vjen nga revista prestigjioze “Politico”, e cila...

Mediu: Rama-Kokëdhima po grabisin pronat e 123 familjeve në Dhërmi

Bashkia e Himarës, nën urdhrin politik të Kryeministrisë, kërkon të fillojë shpronësimin dhe shtetëzimin, duke iu marrë tokën e trashëguar 123 familjeve të fshatit...

Rektori Koni pranon në Prokurori dhunimin e kërcënimin nga Shullazi

Akademiku Mynyr Koni, Rektori i ri i Universitetit të Tiranës ka pranuar dje para Prokurorisë se personi që e ndaloi dhe i kërkoi të...

Administratori i Karbunarës, i dënuar për vjedhje dhe plagosje

Një tjetër drejtues i pushtetit vendor i emëruar nga PS rezulton të jetë i dënuar me vendim gjykate. Administratori i Karbunarës së Vogël në...

Basha: Rama, shpunësues masiv i mijëra shqiptarëve

Kryeministri Rama mori pjesë në ceremoninë e hapjes së Panairit të Punës, ku u tall me shqiptarët e papunë. Ai u bëri thirrje të...

KE: Në Shqipëri, konsumi i qytetarëve ka rënë, borxhi publik është rritur

Rritja ekonomike në Shqipëri në vitin 2015 ishte 2.6%, e orientuar nga investimet e larta dhe eksportet neto, sipas raportit të tremujorit të parë...

Stoltenberg: Shqipëria të plotësojë detyrimet që ka ndaj NATO-s

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i kërkon qeverisë shqiptare të plotësojë detyrimet e saj ndaj Aleancës si dhe të rrisë investimet e...