Të dhënat private të gjendjes civile të qytetarëve në pazar në narkoshtetin e Kakistokracisë!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka vënë alarmin se qytetarëve shqiptarë iu rrezikohet privatësia. Duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital, Berisha thotë se, të...

Berisha në rreshtin e parë të protestave

Ish-Kryeministri Berisha ishte ai që për herë të parë pas rebelimit të vitit 1997 lëshoi një kushtrim për të gjithë shqiptarët. “Eshtë koha e...

Vasili: Demokracia në rrezikun më të madh

  "Kryeministri është edhe kryeprokuror!" Kryetari i Grupit të LSI, Petrit Vasili, e ka përmbledhur me vetëm 4 radhë, frytin që prodhoi nisma e qeverisë...

Dash Shehi: Ky zotëria që duam të pëzëmë është e keqja më e madhe...

Deputeti Dashamir Shehi u shpreh gjatë fjalës së tij para mijëra e mijëra protestuesve, se, ne nuk jemi mrekullia, nuk jemi pa huqe, por...

Kryemadhi i përgjigjet Fleckensteinit: Asnjë hap pas!

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar ndaj një prononcimi të Eurdeputetit Knut Fleckenstein, i cili deklaroi se ishte zhgënjyer nga...

Bardh Spahia: Ne përfaqësojmë qytetarët e lirë, jo oligarkët dhe kriminelët në Parlament

Deputeti i Shkodrës, Bardh Spahia është shprehur gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të PD se, kjo lëvizje për djegien e mandateve është zgjidhja më...

Bardhi: Sa kohë Rama të jetë kryeministër nuk bëjmë me të as diskutime e...

Gjatë takimit me anëtarët e rinj të PD-së në njësinë nr.7 në Tiranë, sekretari i përgjithshëm, Gazmend Bardhi është shprehur se, edhe pse jemi...

Basha: Populli i vuri kyçin parlamentit të krimit, Shqipëria do ketë një të ardhme,...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka folur para simpatizantëve nga selia e PD pas protestës së sotme tek Parlamenti dhe dorëzimit të mandateve në...

Berisha: I vutë kyçin Parlamentit për “shkarravinat” e të sëmurit psiqik, shkoi e u...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka akuzuar maxhorancën se bllokoi Kuvendin të enjten e kaluar për “shkarravinat” e kryeministrit Edi Rama, i cili zhvilloi një ekspozitë...

Deklarata e fortë: Tërë Europa e poshtëroi, babloku bredh nëpër Shqipëri për të mundur...

Petrit Vasili, ish-kryetari  i Grupit parlamentar të LSI, ia ka kujtuar sërish sot kreut të qeverisë, burgun. Në një shënim në Facebook, Vasili shkruan: “Babloku...