Çmenduria Veliaj, taksë farmacive për mbetjet spitalore

Bashkia e Tiranës ka shpikur një taksë të re për bizneset mjekësore që nuk kanë asnjë lidhje me procedurat e spitalimit. Administrata e Bashkisë...

Modeli i vendeve të rezervuara është rruga e konsensusit politik

Lulzim BASHA Dua të siguroj të gjithë shqiptarët se, Partia Demokratike po bën dhe do të vazhdojë të bëjë deri në çastin e fundit, shpresoj...

Me pesë emra, Elvisi, ishte edhe Ervin, dy Envera edhe Bashkim Hallulli

Elvis Rroshi, Ervin Rroshi, Enver Rroshi, Enver Proshi, Bashkim Hallulli. Janë këto pesë identitetet e ndryshme përmes të cilave kryebashkiaku i inkriminuar i Kavajës...

PD: Të inkriminuarit do të përballen me ligjin deri në fund

Partia Demokratike e cilësoi dje arrestimin e Elvis Rroshit si nisjen e zbatimit të ligjit të dekriminalizimit, ndërsa paralajmëroi se të gjithë të inkriminuarit...

Pas Roshit, hetimet në Spanjë për Edvinin

Ish-kryeministri Berisha paralajmëron zbardhjen e të dhënave të reja që do të provojnë arsyet që çuan Ramën të ndryshonte emrin e tij nga Edvin...

Asgjë më pak se ç’rekomandon Venecia

- Z.Basha sot Kryeministri duke iu referuar negociatave politike ose teknike për Reformën në Drejtësi, tha që PD ka mbërritur në një pikë ku...

Fshehu përdhunimin dhe dënimin në Itali, dy dëbime dhe dënimin në Zvicër

Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi u arrestua të hënën me urdhër të gjykatës, pasi akuzohet se ka fshehur të shkuarën e tij...

Mbyllja e “Agon Channel”, shuma që Becchetti kërkon nga qeveria shqiptare, 1 miliard e...

Pronari italian i “Agon Channel”, Francesco Becchetti, edhe pse jashtë vendit, vazhdon gjyqin me qeverinë shqiptare në arbitrazhin ndërkombëtar. “SYRI.net” ka mundur të mësojë...

Zhduket tenderi, Belinda shpenzoi 400 mijë euro për vizita mjekësore

Kompania shtetërore e kontrollit ajror, “Albcontrol”, ka lidhur, në muajin shtator 2015, një kontratë me Spitalin Amerikan për kontrollin shëndetësor të punonjësve të saj....

Kalendari i skandalit të përgjimeve, provat që paralajmërojnë arrestime

Më 11 maj 2016, mediat botuan një informacion se Shërbimi Informativ Shtetëror (SHISH) kishte informuar prokurorin e Përgjithshëm Llalla dhe Presidentin Nishani se, Policia...