Roshi, 85 milionë lekë për kondicionerë në bashki

Abuzimi i pushtetarëve shqiptarë nuk ka të sosur. Gjatë stinës së dimrit, por edhe në verë, çerdhet, kopshtet apo shkollat kanë pasur ankesa se...

Revolta e qytetarëve në Gjirokastër për varfërinë dhe faturat e energjisë

Kryetari i PD, Basha ka prekur dje nga afër revoltën e qytetarëve të Gjirokastrës dhe zonave përreth saj me varfërinë, pasigurinë dhe faturat e...

Myzyri, menaxheri i Sadriut i jep tenderat Abazit si zyrtar i komisionit

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Duma ka denoncuar dje me emër konfliktin e hapur të interesit në fitimin e tenderave nga kompania...

Hetimi: Autoriteti i rrugëve me standarde të dyfishta në prokurime

Autoriteti i Konkurrencës ka mbyllur hetimin e thelluar në tregun e prokurimit publik me objekt “Përmirësimi, rifreskimi i sinjalistikës vertikale/horizontale në akset kombëtare dhe...

Kush është mafiozi që armatosi Serbët në luftën e Kosovës?

Varësia e Kryeministrit Edi Rama ndaj krimit nuk njeh kufij dhe kombësi. Faktet tronditëse të publikuara nga "BIRN" tregojnë se Kombinati i Armëve në...

Rama, presion Kushtetueses për mandatin e Kokëdhimës

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar presionin banditesk që Rama po ushtron ndaj Gjykatës Kushtetuese për të shpëtuar Kokëdhimën nga heqja e mandatit të deputetit. “Burime pranë...

Degradimi i Radiotelevizionit, Kryeredaktori i ZP bëhet Drejtor

Ligji i ndryshuar për radiotelevizion ka bërë që ky institucion të degradojë deri në atë pika sa në krye të tij të vendoset ish-Kryeredaktori...

Cilin Shullaz i dërgove Mitrojorgjit?

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka denoncuar presionin që i është bërë kryetarit të Shoqatës së Arkitektëve, Maks Mitrojorgjit. “Cilin Shullaz dërgoi Edi Rama tek...

Kulla me stadium, dorëhiqet kreu i arkitektëve pas presioneve

Kreu i Shoqatës së Arkitektëve, Maks Mitrojorgji ka vendosur të japë dorëheqjen nga funksioni që mbante pas përdorimit që i ka bërë Kryeministri Rama...

Afera e armëve, Rama largoi amerikanët për Baronin e krimit

Lindita ÇELA Një kompani bullgare me lidhje me figura të krimit të organizuar është në proces për të marrë me qira Kombinatin e Poliçanit, një...