Tom Palmer: Taksa progresive, varfëroi dhe largoi njerëzit nga Shqipëria

Tom Palmer, mbështetësi i politikave liberale, analist në Cato Institute dhe zv/ president për programet ndërkombëtare në rrjetin Atlas në një intervistë për ABC...

Identiteti i dyfishtë i Bushit si Kastriot C. dhe atentati në Napoli

9 muaj pasi doli nga burgu në Busto Arsizio, dhe dy pasi ishin mbyllur hetimet, Artur Bushi mori një ftesë të rrallë. Kryetari i...

Basha: Kriminalizimi i politikës, njolla e zezë e kumbarit Rama

Kryetari i PD, Lulzim Basha deklaroi dje se shumë zyrtarë, deputetë e kryebashkiakë kanë fshehur të dhënat e tyre në formularët e vetdeklarimit ndërsa...

Të zgjedhurit me shumë emra si transvestitë

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas publikimit të formularëve të vetëdeklarimit të zyrtarëve, ku dolën në pah që disa prej tyre kanë ndërruar emrat....

Institucionet që shkaktuan dëmin më të madh ekonomik

Open Data Albania po hulumton lidhur me personat e kallëzuar për ndjekje penale si shkaktarë kryesor të dëmit ekonomik ndaj Buxhetit të Shtetit për...

Policia përgënjeshtron Ramën: Kemi edhe trafik armësh

Edi Rama u shfaq i irrituar tre ditë më parë gjatë një interviste për “Euronews”, kur gazetarja i tha se nuk mund të mohonte...

Mediu: Reformë për zgjedhje të lira dhe të ndershme

Në takimin me strukturat drejtuese të Partisë Republikane për qytetin e Tiranës, kryetari Fatmir Mediu e vuri theksin në gjendjen alarmante në Shqipëri. “Jo...

Basha: Reformë në Drejtësi që lufton krimin dhe korrupsionin në nivele të larta

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti dje eurodeputetët anëtarë të Komisionit parlamentar të Stabilizim-Asociimit BE–Shqipëri. Zoti Basha ka kërkuar që ky sesion i...

Mashtrimi me formularët, të zgjedhurit do të burgosen

Në formularët e vetdeklarimit për dekriminalizimin, me dhjetra zyrtarë kanë mashtruar me të dhënat që kanë referuar mbi përfshirjen apo jo të tyre në...

Përgjimet, Berisha: Hetime të përbashkëta nga Italia e Shqipëria

Ish-Kryeministri Berisha ka kërkuar hetime të përbashkëta nga Italia dhe Shqipëria për përgjimet dhe ekspertizë e plotë nga institute të pavarura të pajisjes së...