Skema e Ramës për t’i kaluar maturantët tek privati

Dhjetëra maturantë protestuan të mërkurën paradite përpara godinës së Kryeministrisë për caktimin e të drejtës së tyre të studimit. Shqetësimi i tyre kryesor është...

Tirana në kaos, Rama e Veliaj luajnë me nervat e qytetarëve për interesat e...

Bashkia e Tiranës ka filluar rrethimin e Sheshit “Skënderbej”, për të filluar punimet për rindërtimin e tij. Gjatë periudhës së verës, Bashkia sajoi me ngut...

Veliaj në krimin e landfillit po i fsheh prokurorisë dosjen

Për ngjarjen tragjike, atë të vrasjes në punë të një 17 vjeçari në landfillin e Sharrës, bashkia e Tiranës dhe kryetari i saj kanë...

PD padi penale Veliajt për landfillin e vdekjes së 17-vjeçarit

Partia Demokratike ka dorëzuar një kallëzim penal në Prokurori në ngarkim të kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, duke e akuzuar atë mes...

Rama do të shembë teatrin për të ngritur një tjetër kullë

Nga Andy Warhol Teoria e shpikur e Parneritet Publik Privat është perfekte për të përvetësuar pronën shtetërore nga privatët, me preteksin se shteti s’paguan asnjë...

Revolta në rrjetet sociale kundër qeverisë për maturantët

Julia Lezo: Lëri urimet moj po hap sytë e na shih ne që as edhe një degë nuk na dhe. Ne ku do shkojmë....

Sot, protesta e maturantëve përpara Kryeministrisë

Një protestë masive pritet të mbahet nga mijëra studentë në orët e para të ditës së sotme para selisë së kryeministrisë. Ndonëse rezultatet e...

Mbrojtje me çdo çmim votës në Dibër

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar dje se gjendja politike në vend është katastrofike dhe ka shtuar se në vend ka shpërthyer...

Gjiknuri me projektin e përmbytjes së Dibrës, Reagon Sherefedin Shehu

Kandidati për kryetar bashkie në Dibër, Sherefedin Shehu së bashku me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilluan takim me banorë të fshatrave Kandërr,...

Qeparoi peticion kundër Kokëdhimës

Banorët e Qeparoit janë ngritur kundër Koço Kokëdhimës në lidhje me projektet klienteliste të këtij të fundit në zonën e Himarës. Përmes një peticioni,...