Kunati i Xhafës së Drogës në Gjykatën e Strasburgut?

Fatmir Xhafa po shpërblehet nga Rama duke i emëruar kunatin si gjyqtar në Gjykatën e Strasburgut. Sokol Berberi, i piketuar më parë nga Xhafa...

Si kakariste dikur Lame!

Bledi KASMI   Imagjinoni së çfarë mund të bënte Artan Lame, sikur atë fasadën historike të Stadiumit Kombëtar Qemal Stafa ta shkatërronte Lulzim Basha, ashtu si...

Dora e Sorosit më 21 janar, e-mail-i për Hillary Clinton

E-mail-i që Soros ia dërgoi Clinton-it për Shqipërinë, pesë vjet më parë, është një ndërhyrje flagrante e tij në punët e brendshme të Shqipërisë,...

Përse nuk arrestohet Teqja?

Vdekja e Ardit Gjoklajt, një punëtor 17-vjeçar në landfillin e Sharrës në Tiranë të dielën e kaluar shkaktoi zemërim të gjerë publik dhe vuri...

Basha: Të zbardhet vrasja e 17-vjeçarit

Kryetari i opozitës, Basha i bëri dje thirrje autoriteteve që të zbardhin vrasjen e 17-vjeçarit, Ardit Gjoklaj që humbi jetën, ndërsa ishte duke punuar...

“Dosja III” e drogës në Polici

Nënkryetari i PD, Paloka denoncoi aferat e drejtuesve të lartë të policisë dhe në një rast edhe të një drejtuesi të Shërbimit Informativ me...

95 MIJE BIZNESE U MBYLLEN VETEM NE QERSHOR

Lista e bizneseve pasive që nisi të jetë transparente në pranverë të këtij viti është shtuar edhe me rreth 4000 biznese të tjera në...

12 drejtuesit e policisë që menaxhojnë drogën nga Peza në Nartë dhe Tomorr

Ndërkohë që nuk mban asnjë përgjegjësi për faktet tronditëse që kemi denoncuar, si arratisja e shtetasit turk në sytë e policisë në Rinas dhe...

Punimet në Kryeministri nga firma ku punon vajza e Lindës

Vincent TRIEST Më në fund është zbuluar kompania që ka bërë projektin e ndryshimeve në godinën e Kryeministrisë me porosi të Kryeministrit Edi Rama. Një libër...

PUSHIMET E ‘ESKOBARIT’ NE SARANDE

Njeriu më i kërkuar nga vendet partnere përfshi edhe DEA-n amerikane për trafikun ndërkombëtar të drogës është me pushime në Shqipëri. Klement Balili, të...